Куди піти у Львові з 20 по 26 січня: Лисик у Меркурії та "Велика меса" Моцарта
Із 20 по 26 січня на львів'ян і гостей міста очікує низка подій після різдвяних свят, нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Концерти
Легендарні світові хіти при свічках
У понеділок, 20 січня, Львівська філармонія запрошує на особливий музичний вечір, який поєднає світові хіти легендарних виконавців із теплою атмосферою тисячі свічок.
На гостей чекатимуть пісні Paul McCartney, Adele, Ed Sheeran, ABBA, Frank Sinatra, Ennio Morricone, Astor Piazzolla, Lady Gaga & Bradley Cooper, Whitney Houston та інших видатних митців. А прозвучать хіти у виконанні ансамблю "Високий замок" та солістів Павла Табакова, Ірини Долі, Романа Миляна, Оксани Караїм та Ліліани Раврух. Усі присутніх також очікуватиме приємний бонус для незабутніх емоцій.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 290 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
"Велика меса" Моцарта у Львівській філармонії
У п'ятницю, 24 січня, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії та Львівська національна академічна чоловіча хорова капела "Дударик" виконанням "Великої Меси" Моцарта вшанують уродини цього одного з найпопулярніших класичних композиторів.
Солюватимуть Анна Шумаріна (сопрано), Лілія Нікітчук (мецо-сопрано), Вадим Манчук (тенор) та Володимир Шинкаренко (бас). За диригентським пультом — Володимир Сивохіп.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 210 до 490 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Фрагмент афіші концерту, Фото: Львівська національна філармонія ім. М. Скорика
Мистецтво
Лисик
Центр інтелектуального мистецтва Меркурій (пл. А. Міцкевича, 10) запрошує оглянути виставковий проєкт "Лисик", присвячений творчості знаного українського художника-сценографа Євгена Лисика.
Лисик здобув свободу на сцені театру, тут його задуми виросли до масштабів епічних просторових декорацій. І для того, аби показати увесь талант цього художника була потрібна саме така експозиція – історія того, як Лисик творив свої театральні світи.
"Образи, створені Євгеном Лисиком у відносно мирний час, сьогодні звучать по-новому: ескізи та грандіозні полотна до вистав наче належать Художнику, який свідчив усе це на власні очі", – зазначає автор проєкту, співкуратор Микола Молчан.
Він, разом з донькою художника Анною Лисик, створив уявний творчий простір митця, поділивши експозицію на кілька частин, кожна з яких розкриває різні аспекти його творчості, кажуть у центрі.
Один із залів присвячений унікальному спадку Лисика: легендарним завісам та об’ємним макетам до вистав Львівської національної опери, де художник реалізував понад вісімдесят вистав. А зал театрального костюма дозволяє глибше зануритися в процес створення персонажа вистави, які Лисик розробляв разом із дружиною Оксаною Зінченко (Лисик).
Окремий простір відведений для живого контакту з середовищем художника: через спогади родини, друзів та учнів, чиї роздуми про Євгена Лисика можна побачити у відеоісторіях.
Експозиція триватиме до 9 березня.
Створення світу за десять днів. Abra та Rina Riga
Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на виставку "Створення світу за десять днів" художниць Abra та Rina Riga.
Як розповідають у мистецькому центрі, художниці познайомилися під час створення спільного магічного світу у Муніципальному мистецькому центрі.
"Тепер ми запрошуємо вас у місце символів та архетипів, глибоко вкорінених у спільній свідомості. Тут міфологія та боротьба з темними силами стає ще одним поступом для життя. Простір експозиції зі створеними знаками та символами стає провідником до пошуку внутрішньої сили спостерігача", – кажуть організатори
Головним об’єктом співпраці двох художниць стало спільне полотно Emelen, створене у просторі галереї під час монтажу.
Abra – художниця, тату-майстриня, реставраторка з Тернопільщини. Співпрацює із музичними гуртами та створює ілюстрації та обкладинки для альбомів та афіш.
Rina Riga – художниця та тьюторка з Харкова, зараз мешкає у Львові. Учасниця колективних виставок та міжнарожних колаборацій, зараз працює у студії дитячої творчості Ді(я)ти.
Мереживо століть
У Музеї модернізму відкрилася масштабна виставка витинанок української мисткині Дарії Альошкіної.
"Делікатне плетиво витинанки, що виявляє знакові моменти у мереживі історії", – так описують фантастичні роботи художниці у галереї.
Дарія Альошкіна зафіксувала у масштабних витинанкових панно дев’ять ключових періодів становлення українців як народу. Її роботи завжди відзначаються глибоким змістом та делікатністю форми. Зокрема, ці панно вже здобули визнання під час XVIII Венеційської бієнале в межах проєкту "Українське ДНК".
Тим часом в Україні цей проєкт можна буде побачити вперше.
Початок відкриття о 16:00. Триватиме експозиція у Музеї модернізму (вул. Коперника, 15) до 9 березня.
Символи та силуети. Юстина Сенчик
У галереї "Зелена канапа" триває перша персональна виставка львівської мисткині Юстини Сенчик "Символи та силуети".
Мисткиня представляє близько 12 великоформатних гобеленів, створених упродовж 2018 – 2024 років. Експозиція проведе відвідувачів у світ тканих символів і силуетів, які розповідають про культурну спадщину та сучасні експерименти.
Ілюзія безпеки
Дім Франка запрошує гостей на виставку львівської художниці Олени Папки "Ілюзія безпеки".
Це серія картин, створена після початку російського повномасштабного вторгнення як реакція на події та дослідження ролі української жінки в умовах війни.
Історія ялинкових прикрас
У Палаці Потоцьких експонується виставка "Історія ялинкових прикрас", яка розповість як змінювались ялинкові іграшки від кінця XIX століття.
Тут відвідувачі матимуть нагоду дізнатися, якими були перші прикраси, коли та де вигадали скляні кулі, якими ж були українські ялинки багато років тому та як змінювалися стиль і вподобання щодо їх прикрашання.
Кураторка виставки – дослідниця ялинкової прикраси, колекціонерка Марина Лук'янова.
Оглянути виставку можна з 18 січня по 23 лютого.
Чорний вогонь Гавареччини
У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.
"Структури взаємности"
Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".
Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.
Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.
У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.
Детальніша інформація про експозицію за посиланням.
Фото: Софія Соляр, Роман Шишак
- Актуальне
- Важливе