У Луцьку внаслідок атаки пошкоджено житлові будинки та обʼєкт інфраструктури, є загиблий і постраждалі
У понеділок вранці, 26 серпня, РФ здійснила масовану атаку по Україні. Вибухи лунали, зокрема, на Волині. У Луцьку було пошкоджено два будинки та обʼєкт інфраструктури, загинула людина, ще 5 цивільних отримали травми
Міський голова Луцька Ігор Поліщук повідомив про плани з виділення мільйонів гривень на ліквідацію наслідків, передає "Еспресо.Захід".
"На черговій сесії в цю середу виділимо 14 млн грн з резервного фонду для першочергових заходів з ліквідації наслідків ворожого обстрілу, ремонтних робіт та компенсацій мешканцям", - написав
На Волині розгорнули 99 Пунктів незламності
Фото: Офіс Генерального прокурора
Як раніше писав "Еспресо.Захід", для постраждалих від ранкового обстрілу у місті розгорнули Пункт незламності. Там працюють рятувальники, поліцейські, медики, психологи, співробітники Червоного Хреста.
У доступі для людей є питна вода, електропостачання, інтернет-звʼязок, трансляція "Єдиних новин". Органами місцевої влади буде організоване харчування.
Крім того, в області, за словами голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка, розгорнули
99 Пунктів незламності органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також 28 Пунктів незламності ДСНС.
Також підготували 9 наметів, один з них функціонує на місці ураження. У разі необхідності рятувальники зможуть розгорнути ще три мобільні пункти.
Там можна зарядити телефони, є доступ до інтернету та інші необхідні речі.
Їх розташування можна знайти в застосунку "Дія" або на сайті.
Відео з місця події зробила кореспондентка Еспресо Емма Стадник.
Ліквідація наслідків горіння
Кореспондентка Еспресо Емма Стадник побувала біля багатоповерхівки, в яку приблизно о 08:30 влучили уламки російського "шахеда". За її словами, близько 14:20 досі тривала ліквідація наслідків горіння та руйнування.
Міський голова Ігор Поліщук повідомив про одного загиблого, зазначивши, що його знайшли не у багатоповерхівці, як пишуть багато місцевих Telegram-каналів та медіа, а під час обшуків на території критичної енергоструктури, в яку також влучили уламки "шахеда". Загиблий 1941 року народження.
Близько 10:00 внаслідок атаки був пошкоджений ще один житловий будинок в обласному центрі.
Фото: Емма Стадник
Прокоментували обстріли також волинські надзвичайники - Наталія Водько, начальник відділу психологічного забезпечення ГУ ДСНС України Волинської області, підполковник служби цивільного захисту.
Про загиблих та постраждалих у Луцьку
Волинські правоохоронці зазначили, що сьогодні одна людина загинула та п’ятеро отримали тілесні ушкодження внаслідок ворожої масованої атаки у Луцьку.
Наразі поліція документує наслідки обстрілу. Розгорнуто координаційний штаб допомоги людям, куди можуть звернутися постраждалі від російської агресії громадяни, телефон штабу: 050-5576758.
Також громадяни можуть звертатись з відповідними заявами про пошкодження майна на лінію 102: працівники поліції нададуть вичерпну інформацію про алгоритм дій. Вибухотехніки поліції вже обстежили прилеглу територію: вибухонебезпечних предметів не виявлено. Допомогу надають і поліцейські психологи.
Фото: Емма Стадник
Прокурори документують наслідки у Луцьку
За процесуального керівництва Волинської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
"За даними слідства, 26 серпня 2024 року війська рф здійснили комбінований обстріл м. Луцьк ракетами та БпЛА. Внаслідок ворожих ударів пошкоджено багатоповерховий і приватний житлові будинки, а також об’єкт критичної інфраструктури. Загинув місцевий мешканець, ще п’ятеро громадян отримали тілесні ушкодження", – додає Офіс генпрокурора.
На місці правоохоронці документують наслідки воєнного злочину держави-агресора.
Про ліквідацію наслідків від обстрілів
Очільник області Юрій Погуляйко та мер Луцька Ігор Поліщук побували на місці прильоту. Вони заявили, що наразі з пошкоджених будинків триває переселення людей.
Фото: Емма Стадник
"У повітряному просторі області були збиті ворожі повітряні цілі. Внаслідок чого маємо пошкоджені житлові будинки в обласному центрі. На жаль, маємо потерпілих на інших об'єктах. Усім надається необхідна допомога. З пошкоджених будинків триває переселення людей", – зазначив Погуляйко.
На Волині застосовуються екстрені відключення світла. Через це є перебої з водопостачанням, відтак комунальні служби задіюють генератори, щоб відновити електропостачання.
У Державній службі з надзвичайних ситуацій зазначили, що у Луцьку рятувальники ліквідували наслідки російської атаки.
"Подія трапилась сьогодні близько 8:30 у місті Луцьку на одному з проспектів. Сталося влучання у багатоквартирний житловий будинок, в результаті чого пошкоджено майно громадян та споруда. Рятувальники ліквідували наслідки горіння та руйнувань конструкцій в квартирі, мешканцям надавалась допомога для евакуації в безпечне місце", - йдеться у дописі рятувальників.
Фото: Емма Стадник
За словами голови Волинської ОВА Юрія Погуляйка, близько 10:00 внаслідок ворожої атаки пошкоджено ще один житловий будинок в обласному центрі.
"На жаль, маємо одного потерпілого. Решта інформації - уточнюється. Всі відповідні служби уже на місці. Не поширюйте фото, відео та будь-яку інформацію про подію", - наголосив він.
У школах міста в укриттях також працюють Пункти незламності, де є електроенергія від дизельгенератора та інтернет. Також відповідні пункти працюють в старостатах округів.
Ситуація після обстрілу у Ковелі
Через ворожі атаки в області наразі в Ковелі та громаді відсутнє енергопостачання. Відтак призупинилося й водопостачання. Енергетики працюють над відновленням роботи енергосистеми.
У міськраді зазначили, що поки у місті відсутнє централізоване водопостачання, можна користуватися ручними колонками для набору води.
- Олени Пчілки, 17;
- Володимира Кияна, 48;
- Котляревського, 4;
- Вітовського, 22;
- перехрестя – вул. Незалежності – вул. Винниченка;
- Незалежності, 70;
- у дворі будинку на вул. Грушевського, 9;
- біля котельні на території пологового будинку;
- на вул. Міцкевича (в парку біля Меморіалу Слави);
- біля котельні між будинками № 3 та № 1 на вул. Міцкевича;
- у дворі будинків по вул. Сагайдачного, 6а, 6б, 6в;
- на території ЗОШ № 7 на вул. Левицького;
- Кирила Стеценка, 2;
- на території котельні на вул. Володимирській, 97а;
- Володимирська, 142;
- на вул. Володимирській, 87 біля магазину «Їжачок»;
- біля котельні на вул. Заводській, 27.
Атака на Луцьк: хронологія подій
Фото: удар по Луцьку - Еспресо
"Працює ППО. Прошу залишатись в укриттях", - написав мер зранку 26 серпня. Він також додав, що унаслідок ворожої атаки в Луцьку пошкоджено багатоквартирний будинок.
Згодом у Луцьку пролунав ще кілька вибухів. Як повідомив Ігор Поліщук, внаслідок ворожої атаки сьогодні у Луцьку було ушкоджено обʼєкт інфраструктури. Станом на 9:05 є інформація про одного загиблого.
Як розповів голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко, за інформацією Повітряних сил над Україною ракети та шахеди.
"Поблизу Луцька збито шахед. Уламки впали на територію обласного центру. В результаті пошкоджено багатоквартирний будинок. Станом на зараз інформація про потерпілих уточнюється. На місці працюють усі відповідні служби. Не поширюйте фото та відео. Ворог не має знати деталей про подію. Прохання до усіх - не залишайте укриття до відбою", - наголосив він.
Що відомо про обстріл РФ по Україні
Увечері 25 серпня російська окупаційна армія запустила ударні БПЛА по території України. Зранку зафіксовано активність 11 російських бортів Ту-95МС та Ту-22М3. Вибухи вже пролунали на Київщині, Харківщині та Полтавщині.
Ворог атакував енергооб'єкти на Львівщині, відтак зафіксовано перебої зі світлом. На Тернопільщині та Франківщині повідомили про роботу ППО.
- Актуальне
- Важливе