![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Повернулися на згарище. Історія родини переселенців з Харківщини
Війна, яку Росія розпочала проти України, повністю зруйнувала життя мільйонів українців, що проживали на Сході нашої держави
Про це передає "Еспресо.Захід".
Значна кількість переселенців зі Сходу в західні регіони, зокрема у невеликі міста, спричинила чималі зміни у звичному повсякденні.
У перші місяці війни українці по-особливому згуртувались, й насамперед дбали про бійців та тих, хто зміг виїхати зі Сходу. Так трапилось із родиною Дмитра та Ольги з Харкова.
Незадовго до початку повномасштабної війни в Україні родина повернулась із Польщі, де Ольга тільки-но народила доньку Анну, до рідного Харкова. Й саме у стінах новозбудованого будинку подружжя із немовлям та старшою донькою Юлею квапливо збирали необхідне, щоб можливо назавжди покинути свій дім.
На щастя, під час 28-годинної дороги із Харкова на власному авто із двома дітьми Дмитру уже вдалось знайти тимчасовий прихисток завдяки своєму приятелю. Родина зупинила у Стрию, у майже не придатному для житла гуртожитку без опалення. Умови були вкрай скромними, й тому родина шукала дах над головою. Проте із цим виникали складнощі. Дмитро продовжував працювати над власними будівельними проєктами, проте робота майже повністю зупинилась, й родина зіткнулася із відсутністю постійного джерела заробітку.
Ольга, попри бажання захистити дітей, відчувала великий стрес та втомленість від невпевненості у майбутньому. Для старшої доньки нове місто стало важким випробуванням. Юля погано володіла розмовною українською, оскільки дівчинці було лише 6 років, а у родині усі спілкувались російською. Саме це спричинило додаткові проблеми у адаптації. Не усі місцеві діти приймали Юлю, називаючи її "москалькою".
З допомогою родичів Ольги, що проживали на Івано-Франківщині, таки знайшли нормальне житло у Болехові. Проте саме тут родина зіткнулася із неприйняттям місцевих, проблемами зі соціальними послугами, зокрема з влаштуванням доньки у школу через брак місць. Погіршились стосунки й між Дмитром та родиною Ольги. Родичі морально тиснули на чоловіка, мовляв, чому він не захищає свій дім у Харкові.
Урешті Дмитро та Ольга повернулися до Харкова, коли там стало безпечніше. Однак не у рідну домівку. Усе, що родина залишила там 24 лютого, після прямого попадання ворожої ракети у двір, було знищене…
Софія Гончар
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)