Чому рейди, а не робота через бази даних: у Львівському ТЦК роз'яснили ситуацію
Серія гучних рейдів працівників ТЦК по нічних клубах, концертах і навіть весіллях сколихнула українське суспільство. Самі ж центри комплектування знову стали об’єктом критики
Доцільність таких дій працівників ТЦК викликає запитання, адже рейди й так звана "бусифікація" не гарантують якісно проведеної мобілізації: до війська можуть потрапити люди з низьким рівнем мотивації та моралі.
До того ж у ТЦК та СП є доступ до всіх баз даних. Постанова Кабінету Міністрів України №932 запровадила новий механізм автоматичної передачі даних між державними реєстрами для актуалізації інформації про військовозобов’язаних громадян. Це дозволяє ТЦК отримувати повні дані про всіх чоловіків, які підлягають військовому обліку. Бази даних, теоретично, мали б оптимізувати процес мобілізації та сприяти підвищенню якості особового складу.
Доступ до баз даних не спрощує мобілізації, бо має бути прямий контакт із громадянином
"Еспресо. Захід" запитав у Львівського обласного ТЦК та СП, чому попри такий інструмент, працівники ТЦК все ж проводять такі масові рейди.
"Основні функції ТЦК та СП полягають у мобілізації військовозобов’язаних громадян України на військову службу. Щоб це зробити, потрібен безпосередній прямий контакт із громадянином. Для цього громадянин повинен з’явився у ТЦК та СП. "Доступ до баз даних" цього не вирішує жодним чином", – відповіли у пресслужбі ТЦК та СП.
Крім того, там додали, що оптимізувати процес мобілізації мають самі військовозобов’язані. Тоді потреби у рейдах не буде:
"Можливість оптимізації роботи можуть забезпечити самі військовозобов’язані громадяни України, прибувши в ТЦК та СП, в якому стоять на обліку. Це спростить роботу ТЦК з доведення й нагадування громадянам про їхній конституційний обов’язок захищати країну".
Про перевірки працівників ТЦК
13 вересня в Ужгороді працівники ТЦК та СП провели перевірки по ресторанах та спортзалах міста: шукали чоловіків, які ухиляються від мобілізації.
Увечері 11 жовтня працівники ТЦК провели перевірки у нічному клубі Львова.
Також увечері 11 жовтня після концерту гурту "Океан Ельзи" в Палаці спорту у Києві співробітники ТЦК та СП разом з патрульною поліцією розпочали масову перевірку документів відвідувачів-чоловіків, деяких затримали.
Тим часом голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від "Слуги Народу" Микита Потураєв підтримав проведення перевірок працівниками ТЦК та СП під час публічних або масових заходів, а також у барах і клубах.
- До слова, темпи мобілізації знизилися. У вересні вийти на показник, який ставив Генеральний штаб, не вдалося.
- Актуальне
- Важливе