Відома професорка розповіла, чи захистять існуючі вакцини від агресивного штаму Дельта
Всі вакцини, які використовуються в Україні, "працюють" і проти індійського варіанту коронавірусу, проте з різною ефективністю.
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" зазначила д.м.н., професорка, відомий лікар-імунолог та алерголог Валентина Чоп'як.
Зокрема, AstraZeneca захищає у 70-75% випадків, Pfizer – майже у 90%. Дані щодо ефективності вакцини CoronaVac проти штаму Дельта наразі відсутні, але медики наголошують: навіть якщо нові варіанти коронавірусу частково вислизатимуть від захисту вакцин, чи більше людей буде вакциновано, тим менша вірогідність, що вірус буде поширюватися.
Тож Валентина Чоп'як закликає українців не відмовлятися від можливості зробити щеплення. За її словами, штам Дельта має високу контагіозність, малий інкубаційний період (повідомлялося, що для зараження достатньо контакту тривалістю 5-10 секунд. – Ред.) і у 60-70% - тяжкий перебіг.
Також вона додала, що приклад таких країн як Ізраїль, де вакциновано більшість дорослого населення, демонструє, що захворюваність на COVID-19 у країнах-лідерів за темпами вакцинації продовжують фіксувати серед невакцинованих осіб та осіб з імунодефіцитними станами. Вакциновані – захищені від коронавірусу та його передачі близькому оточенню.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе