"Відмовилася від їжі, бо не хотіла дорослішати". Львівські медики рятують дитину з Луганщини
У 12-річної дівчинки – важка анорексія. З окупованого містечка до Львова добиралася з мамою через три країни
Про це розповіли "Еспресо.Захід" у пресслужбі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
У лікарню Дар'я потрапила на початку червня. Дорога з окупованого містечками в Луганській області до Львова зайняла мамі й дочці більш як тиждень. Сім'я спершу виїхала в Росію, далі – в Естонію, а вже звідти – в Латвію. За цей час самопочуття підлітка настільки погіршилося, що довелося звертатися по допомогу до латвійських лікарів. Ті порекомендували їхати до Львова, у ЗУСДМЦ.
"Пацієнтка потрапила до нас у важкому стані – важила менш ніж 25 кг, що при її зрості критично мало, з індексом маси тіла 10 (недостатньою вважається менш як 18,5. – ред.). Багато внутрішніх органів не працювали як слід. Сильно постраждала серцево-судинна система. Два дні дівчинка перебувала в реанімаційному відділенні, допоки не вдалося стабілізувати її стан", – повідомила лікарка-дієтолог Мар’яна Стегніцька.
Те, що донька втрачає вагу, її мама зауважила на початку війни, хоча, зі слів Дар'ї, бажання схуднути виникло у неї набагато раніше. З початком бойових дій підліток почала нервуватися й активно заїдати стрес. А начитавшись про компульсивне переїдання, почала відмовлятись від їжі, щоб не набирати вагу.
Фото: пресслужби ЗУСДМЦ
"Почала обмежувати себе у їжі задовго до 24 лютого. Не хотіла дорослішати. Всі ці вікові зміни дуже сильно мене лякали. Прочитала, що дефіцит калорій може сповільнити розвиток мого організму, тож і вдалася до такого методу", – через сльози говорить хвора дівчинка.
Страждаючи на "синдромом відмінниці", Дар’я й у схудненні намагалася робити все досконало і досягти результату якнайшвидше: постійно була в русі, стрибала, багато ходила. Лікарі кажуть, що таким чином підліток намагалася "спалити" калорії.
Зараз Дар’я харчується сумішами та поступово вводить у раціон окремі продукти. Медики Центру допомагають їй перебороти страх перед їдою. З пацієнткою працює мультидисциплінарна команда фахівців: дієтолог, педіатр, психіатр і психотерапевт. Коли дівчинка зміцниться, почне відвідувати заняття з фізичної реабілітації – тривале голодування зазвичай провокує виражений сколіоз і м’язову слабкість.
Підліток зізнається, що не любить надмірної уваги до себе, тому просить не показувати її обличчя. Вона знову хоче повернутися до нормального життя, займатися танцями й відвідувати музичну школу (Дар’я грає на скрипці та фортепіано). У стаціонарі вона проведе ще близько місяця. Проте відновлюватися її організм буде ще як мінімум пів року.
Стежте за різними регіонами, новинами Львова, України та світу з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе