Від отруєння грибами на Львівщині померла 37-річна жінка
Це вже четвертий смертельний випадок після споживання грибів на Львівщині цього року
Про це інформує Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб, передає "Еспресо.Захід".
Унаслідок отруєння грибами померла 37-річна жінка із Червоноградщини.
Відомо, що гриби збирали у лісосмузі Червоноградського району. При зверненні по меддопомогу жінка розповіла, що вживала смажені парасольки. Однак медики припускають, що ймовірно, це була бліда поганка.
Симптоми отруєння з’явилися в день споживання грибів: нудота, блювота, біль в животі, діарея, загальна слабість. Наступного дня швидка доставила жінку у Львівську обласну інфекційну лікарню.
"На третю добу перебування у стаціонарі за рішенням консиліуму лікарів пацієнтку перевели у відділення анестезіології та інтенсивної терапії Львівської обласної клінічної лікарні з діагнозом "отруєння грибами", – розповіла завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Куліш. – На 7-му добу перебування в стаціонарі пацієнтка померла. Загалом у поточному році реєструвались 5 випадків отруєння грибами, з них 4 закінчились смертю пацієнтів".
Лікарі наголошують: симптоми отруєння грибами можуть з’явитися у проміжок часу від 30 хвилин до кількох діб після вживання, залежно від виду грибів.
Симптоми отруєння грибами:
- нудота;
- блювота;
- різкий біль у животі;
- діарея;
- запаморочення;
- підвищення температури тіла;
- задишка;
- судоми;
- порушення циркуляції крові і похолодання кінцівок;
- марення, галюцинації.
"Якщо такі симптоми є в людини, яка нещодавно їла гриби, негайно телефонуйте 103. Поки чекаєте швидку, потрібно випити декілька склянок води кімнатної температури. Не викидайте залишки грибів – аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм", - закликають медики.
Як не отруїтися грибами?
Намагайтеся відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх вирощеними штучно, котрі підлягають контролю та продаються у торговельній мережі. Не купуйте гриби на стихійних ринках.
Збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишайте його поряд з іншими. Вдома ще раз ретельно перевірте їх: всі сумнівні треба викинути.
Не беріть занадто молоді чи старі гриби — їх легко переплутати з отруйними.
Не збирайте гриби поблизу трас, промислових підприємств, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали.
Не збирайте гриби в посушливу погоду: в цей час гриб пересихає, віддавши воду і збільшивши концентрацію токсинів.
Не куштуйте сирі гриби.
Готуйте гриби протягом першої доби після збирання. Варіть їх щонайменше тричі, щоразу в свіжій підсоленій воді не менш як півгодини.
- Актуальне
- Важливе