
Велосипеди будуть у пріоритеті: у Львові затвердили програму розвитку велосипедного транспорту
Сьогодні, 2 листопада, на сесійному засіданні ЛМР затвердили Програму розвитку велосипедного транспорту у Львівській МТГ до 2033 року
Про це повідомляє ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
Відповідно до візії нової програми, велосипед у Львівській МТГ має бути привабливим транспортним засобом для переважної більшості жителів.
Передбачається, що мінімум 15% мешканців громади регулярно користуватимуться велосипедом. Зараз цей показник складає 4% в холодну пору року та 8% - у теплий період. Також у Львівській громаді продовжать розбудовувати велоінфраструктуру. Найперше завдання - облаштування смуг та доріжок, щоб з’єднати між собою всі наявні ділянки велосипедної мережі в межах міста.
Як пояснив керівник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів, відповідно до перспективної схеми велосипедної мережі, протяжність смуг та доріжок у Львівській громаді має складати загалом 584 км. З них на сьогодні збудовано 136 км. Решту планують будувати у наступні роки.
"Згідно з цією перспективною схемою, у громаді передбачено облаштувати ще 448 км велосмуг та велодоріжок. Реалізація такого амбітного проєкту розрахована на понад 10 років. Відтак, його втілюватимуть поетапно. Першочергове завдання на наступні два роки - з’єднати між собою вже наявну велосипедну мережу. Для цього необхідно облаштувати 37 ділянок, загальною протяжністю 19 км. Другий пріоритет - забезпечити велосипедною інфраструктурою ключові магістральні сполучення. Третій і четвертий пріоритети - розбудова велоінфраструктури в населених пунктах Львівської громади", - розповів Орест Олеськів.
Посадовець додав, що серед інших очікувань від реалізації Програми – нульова смертність та зменшення випадків травмування велосипедистів та інших учасників дорожнього руху внаслідок ДТП; зменшення різниці користування велосипедом між холодним та теплим періодами року; збільшення частки велокористування серед жінок; можливість для велокористувачів надійно паркувати та зберігати свої велосипеди тощо.
Над Програмою розвитку велосипедного транспорту працювали фахівці департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури, управління архітектури та урбаністики, КУ "Інститут міста", а також представники ГО "Львівська асоціація велосипедистів".
Відначимо, розбудовувати велоінфраструктуру у Львові розпочали у 2011 році, відповідно до затвердженої у 2010 році Концепції розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури.
Читайте також: Сотні нових кілометрів велодоріжок: чи зможе Львів за 10 років стати велостолицею України
- Актуальне
- Важливе








