
В Ужгороді відкрили 59-ту міні-скульптуру в місті
В Ужгороді на бастіоні замку відкрили 59-ту міні-скульптуру в місті - "Міфи Закарпатських замків" - з нагоди 1130-ї річниці від дня народження міста
Про це повідомив Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького, інформує Еспресо.Захід
На бастіоні Ужгородського замку відкрили 59-ту міні-скульптуру в місті - "Міфи Закарпатських замків", яку присвятили 1130-й річниці від дня народження міста.
За словами автора Романа Мурника ідея скульптури полягає у вигаданій історії: "Можливо збіг обставин, можливо ні, небайдужа особа, яка намагалася викрасти скарб, втікаючи (а як для грабіжника - це норма), втратила декілька монет, і таким чином, подарувала нам міні-скульптуру ... відтепер ці монети навіки є на бастіоні Ужгородського замку."
Як розповіли у замку, із міні-скульптурою пов'язана також уже не легенда, а справжня історія про Габріела Другета, який карбував у своїх маєтках фальшиві монети. Намагаючись отримати якомога більше прибутку за якомога менших витрат, він намагався заощадити на монетному матеріалі - дорогоцінному металі - при виготовленні фальшивок. Спочатку, кажуть, у його майстернях переплавляли те, що їм давали на зберігання, а згодом використовували латунь, яку просто покривали сріблом. Нічого б не сталося, якби під час одного з походів влада не спіймала майстра Миколая, який керував фальшивомонетною майстернею в замку Ясенов (теперішня Словаччина). Його допитували і катували в Пряшеві. Зберігся документ з протоколом допиту. Зрештою майстер у всьому зізнався.
І Ян Запольський, і імператор Фердинанд І погоджувалися з тим, що фальшивомонетництво має бути припинене, а також виступали проти Габріеля Другета, який карбував фальшиві монети у своєму замку. Йому погрожували опалою і конфіскацією майна. Напевно, він був би покараний, але раптово помер ще до суду, на початку 1552 року.
- Під час Львівського тижня скульптури представлять понад 300 сучасних робіт
- Актуальне
- Важливе






