В Укрзалізниці пояснили масове звільнення персоналу залізничної лікарні Львова
Скорочення персоналу залізничної лікарні у Львові в Укрзалізниці називають вимушеним кроком. Деякі відділення об'єднали, а частину закрили як збиткові
Про це повідомили в АТ "Укрзалізниця" у відповіді на запит "Еспресо.Захід".
Як ми писали, кількість звільнених працівників залізничної лікарні у Львові до кінця року досягне близько 300 осіб. Частину з них – перших 100 людей скоротили ще торік. Цьогоріч без місця праці залишаться ще 200 лікарів та медсестер.
В Укрзалізниці пояснюють ситуацію складним фінансовим становищем, зокрема через війну в країні. Задля коректного планування витрат на персонал та відповідно до обсягу наданих медичних послуг, відтак виходячи від можливостей АТ "Укрзалізниця", а не з визначених потреб філій та структурних підрозділів, товариство було змушене привести кількість штатних одиниць у відповідність до чисельності працівників.
"З метою виконання планових показників чисельності Філії, раціонального використання трудових ресурсів, збереження кваліфікаційних кадрів в умовах воєнного стану, пошуку внутрішніх ресурсів для направлення коштів на підвищення оплати праці, збалансування дохідної та витратної частини операційної діяльності, покращення показників виконання фінансового плану лікарнями було проведено детальний аналіз обсягів виконуваних робіт працівниками кожного функціонального структурного підрозділу лікарень та потреби в їх виконані у порівнянні з періодом до оголошення дії правового режиму воєнного стану", – йдеться у повідомленні.
В УЗ зауважують, що провели аналіз обсягу наданих філіями медичних послуг відповідно до кількості укладених договорів з Національною службою здоров'я України, відтак вирахували навантаження на кожний структурний підрозділ, обсяг виконуваних робіт працівниками та потреби в їх виконанні (раніше розрахунок працівників здійснювався з врахуванням кількості ліжок, але з 2016 року лікарні можуть самі визначати, яких лікарів і скільки потребують – Авт.) порівняно з періодом до повномасштабної фази війни, тому визначили, яку кількість працівників потрібно звільнити у лікарнях.
До речі, на балансі УЗ перебувають 8 лікарень – у Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі та Києві, проте масове звільнення, за словами самих працівників, відбувається лише у Львівській залізничній лікарні.
Ще один фактор скорочення працівників залізничної лікарні у Львові – зменшення плану в амбулаторно-поліклінічній ланці вдвічі порівняно з 2021 роком. При тому, зауважують в Укрзалізниці, кількість пролікованих пацієнтів у стаціонарі за останні роки залишається майже сталою, попри найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб у Львівській області – понад 500 тис. людей.
"Після детального аналізу роботи усіх підрозділів Львівської лікарні було вжито заходів щодо оптимізації чисельності, такі як вилучення застарілих вакансій, реорганізація відділень (відділення фізіотерапії – приведення чисельності працівників з урахуванням їх реального завантаження), об'єднання 4 структурних підрозділів (1 та 2 терапевтичні відділення у терапевтичне відділення, дитячого поліклінічного відділення з поліклінічним відділенням у поліклінічне відділення) та закриття збиткових відділень (офтальмологічне, гінекологічне, ортопедо-травматологічне, відділення пластичної та естетичної хірургії)", – зазначили в Укрзалізниці.
Там додали, що керівництву Львівської залізничної лікарні був наданий список вакантних посад в усіх підрозділах філії "Центр охорони здоров'я" АТ "Укрзалізниця" для пропонування працівникам, що підлягають звільненню – це було зроблено відповідно до наказу від 15 червня 2023 року, відтак працівники, звільнені торік, таких пропозицій не отримували. Також зазначається, що персоналу надали разом з попередженням про звільнення перелік наявних вакантних посад у залізничній лікарні у Львові, а також у лікарнях в Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі.
- Нагадаємо, у Львівській залізничній лікарні, що на вул. І.Огієнка, 5, масово звільняють працівників. Відбувається це в межах реорганізації закладу, який мають перетворити в університетську клініку Львівського медуніверситету. Про таку ініціативу ще торік повідомляв очільник Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко. Але наразі невідомо, за чий кошт створюють клініку. У самому медуніверситеті кажуть, наразі лікарня ще не перейшла у їхні руки, тому на те, що там відбувається, зокрема нинішнє звільнення лікарів, медсестер і техперсоналу, не відповідають.
- Актуальне
- Важливе