Унікальну різдвяну традицію – драницю – пропонують внести до переліку культурної спадщини України
Коломия, що на Прикарпатті, подала заяву на внесення драниці до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України
Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський, передає "Еспресо.Захід".
Управління культури та туризму Коломийської міськради подало драницю на внесення до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини.
"Драниця має стати культурою спадщиною України. Як тільки приходить Різдво, у Саджавці оживає унікальна традиція – драниця. Такого дійства справді більше ніде не побачиш", – розповів Богдан Станіславський.
Цей звичай дуже цінують у Саджавці, і не лише старші люди, але й молодь. Вони бережуть його, передають із покоління у покоління. Відтак громада прагне зберегти обряд і показати його всій Україні.
Довідково: Щороку в ніч на 8 січня у Саджавці оживає старовинна культурна традиція "Драниця". Достеменно ніхто не знає, коли і за яких обставин було започатковано такий колоритний звичай, який сьогодні, без сумніву, є культурною родзинкою Саджавського Різдва. Мотиви драничних колядок перегукуються із древніми дохристиянськими.
Хлопці збираються в компанії по 8-15 осіб і наймають музик – скрипаля, бубніста, баяніста, цимбаліста, сопілкаря. Відтак хлопець-кавалєр веде "Драницю" до дівчини, яка йому подобається. Ось цієї ночі батьки можуть побачити, хто буде їхнім зятем. Обряд триває аж до ранку. Цієї ночі кожна закохана дівчина з нетерпінням чекає, аби стати "самою ґречною", коли під її вікном хлопці заспівають "Ой чи дома-дома?!"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе