Українське фотографічне товариство співпрацюватиме з "Волинською Фундацією"
У Луцьку, в приміщенні сучасного мистецького простору "ГаРмИдЕр ангар-stage" відбулось дві важливі події для дослідників минувшини, митців та фотографів Галичини та Волині.
Фото: Ігор Гармаш
Анна Данильчук, очільниця ГО "Волинська фундація" під час підписання меморандуму підкреслила: "Громадським організаціям в Україні дуже важливо співпрацювати. Поширювати корисні й цікаві ідеї, створювати спільні проєкти, будувати мережі й дивувати суспільство багатством нашої історії, культури. Така взаємопідтримка якісно масштабує результат, дозволяє реалізовувати сміливіші ініціативи. Ми дуже раді, що до Луцька завітала команда ГО "Українське фотографічне товариство", цінності якої щиро поділяємо й віримо у великі перспективи майбутньої співпраці".
Роман Метельський, директор Львівського Фотомузею поділився враженнями від події: "Галичина і Волинь в історичному контексті завжди були близькими не тільки географічно, а й ментально. І тому однієї з перших організацій, з якою УФОТО уклало Меморандум про співпрацю, стала "Волинська Фундація". В нас великі плани і великі надії на партнерство. На партнерство, яке насправді вже розпочалося. Адже до Луцька ми привезли наш документальний фільм "Осип Курилас. Повернення в історію". І це дуже символічно , адже обидві наші організації повертають в українську історію забуті постаті, події, розповідають про майже зруйновані будівлі. В Луцьку ми на тільки показали свій проєкт, а й приїхали запросити волинських колег до участі в сучасному проєкті УФОТО "Батьківщина у світлині" (https://ufoto.in.ua/rozpochynayemo-pryjom-robit-na-fotovystavku-batkivshhyna-na-svitlyni/) , який стартує у Львові, об’їде Україну і завершиться виставкою в Українському національному музеї в Чикаго. І великі надії в цьому проєкті ми покладаємо на волинських колег.
Фото: Роман Невестенко-Домбровський
Зі свого боку ми готові долучитися до проєктів "Волинської Фундації" і вже запросили колег до Львова з зустрічним візитом".
Павло Данильчук, керівник проєкту історико-культурного екомаршруту "Волинський спадок" та один із організаторів підписання меморандуму прокоментував захід: "Презентація документальної стрічки про Осипа Куриласа – живописця, графіка, очільника мистецького відділу Пресової квартири Легіону УСС нас щиро вразила. Дуже важливо повертати із забуття імена наших талановитих земляків. Роботи Куриласа – зафіксовані на полотні важливі миті нашого минулого. Частину їх знищено, проте є величезний культурний матеріальний і нематеріальний спадок художника про який і розповідає цей фільм. Фантастичний, український Буквар, картини з життя Січових Стрільців, портрети Лисенка, Шевченка й гетьмана Мазепи, унікальна хроніка з життя родини Куриласів. Такі документальні стрічки збагачують наш інформаційний простір, доступно і цікаво розповідають історію складного часу, повертають великі імена. Дякуємо команді "Українського фотографічного товариства", а саме Роману Метельському, директору Львівського Фотомузею.
Фото: Роман Невестенко-Домбровський
Софії Легін – ученому секретарю Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, Ігорю Гармашу – директору ГО "Центр мистецтв "Арт-Простір"", регіональному представнику Українського центру культурних досліджень та Наталії Філевич – директору благодійної організації "Благодійний фонд Нагірних" за фільм, просвітницьку роботу й любов до нашої культури. Будемо раді продовженню співпраці!".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе