Українська письменниця Ірен Роздобудько запропонувала присвоїти військовому підрозділу на передовій ім'я Олени Теліги
На представленні у Львові своєї нової книги "Неймовірна. Ода до радості" - про Олену Телігу - Ірен Роздобудько висунула ідею назвати іменем героїні книги військову частину або підрозділ, де служить багато жінок
Про це повідомляє Еспресо.Захід
Днями на Львівщині перебувала одна з найпопулярніших сучасних українських письменниць Ірен Роздобудько. На запрошення Товариства імені Олени Теліги та Марійського товариства "Милосердя" Ірен Роздобудько презентувала у Львові свою нову книгу "Неймовірна. Ода до радості" - про Олену Телігу. Саме тут вона озвучила ідею назвати іменем Олени Теліги (що була однією із найяскравіших постатей українського спротиву під час Другої світової війни) військову частину, батальйон чи підрозділ, де служить багато жінок. І береться допомогти її просувати.
А наштовхнула письменницю на таку ідею випадкова зустріч з молодою читачкою, яка служить у ЗСУ і на то час уже придбала книгу "Неймовірна. Ода до радості". Саме ця читачка розповіла письменниці, що у них в частині служить багато жінок. І така ситуація дуже накладається на те, чого Олена Теліга прагнула все своє коротке, яскраве і чесне життя: воювати за державність та незалежність України, яку так любила, за яку віддала життя.
"Моя мета - не прославитися цією книжкою, - прокментувала Ірен Роздобудько, - а щоб Олена Теліга жила серед нас, дихала, стояла пліч-о-пліч в нашій боротьбі. Щоб ми набралися від неї її енергії, романтизму, чесності, послідовності і її незламності. Вона жива для мене. І я дуже хочу, щоб вона була живою для нас усіх…"
Свого часу Олена Теліга наголосила: " Чим вищий п'єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме світло від цього символу - і тим ширші маси бачитимуть яскравий дороговказ для свого життя і своєї боротьби! І тому в мільйони рупорів мусимо кричати про наших героїв і на найвищих висотах різьбити їх імена…"
- Одна з найпопулярніших сучасних українських письменниць Ірен Роздобудько представила у Львові свою нову книгу "Неймовірна. Ода до радості" - про Олену Телігу
- Бійці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади виступили з ініціативою присвоєння їхньому підрозділу імені генерал-хорунжого УПА Романа Шухевич
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе