Україна і Білорусь для Путіна – це питання особистої влади, - Раміс Юнус
Московський диктатор значно більше дбає про перспективи 2024 року, коли перед ним знову постане проблема втримати посаду.
Путін чудово відчуває динаміку змін у світі. Так вважає американський конфліктолог Раміс Юнус, який був гостем "Студії Захід" на Еспресо, і розмовляв з журналістом Антіном Борковським. Про це інформує "Еспресо.Захід".
На його думку, російський очільник розуміє, що є речі, які варто використовувати у внутрішньополітичній кухні, а є для використання у зовнішніх діях.
"У нього (Путіна. – Ред.) сьогодні всередині країни не все добре, особливо після пандемії коронавірусу. Маю на увазі соціальні та економічні питання, а про демографію взагалі немає мови. І виходячи від активностей в Центральній Азії, довкола Афганістану, на Південному Кавказі, у Сирії, Лівії, звісно, це все в тій чи іншій мірі тисне. Тому потрібна якась перемога на зовнішній арені. Як було з Грузією, з Кримом та Донбасом. Але тоді це було за допомогою військового шляху. Сьогодні він бачить, що військовий шлях буде для нього накладним. Україна 2021 року – це не Україна 2014-го, і не Грузія 2008-го. Єдине, що Захід той самий, без змін. Він сам розуміє, що війна йому не потрібна. Бо це вже буде інша війна, з тисячами трун по обидві сторони. І це вдарить по внутрішньому іміджу самого Путіна", - заявив Юнус.
Але Путін хоче оперативно і швидко досягнути свого від Заходу. На думку американського експерта, Захід йде на його повідку. "Бачите, вони збираються вже 10-12 січня зустрічатися, обговорювати "червоні лінії". Мабуть, про якісь моменти вони домовляться. Маю на увазі, про стратегічну наступальну зброю, чи про щось інше. Юридично, це, звісно, не оформлять. Але ви ж бачите, що з 2008 року ні Україна, ні Грузія й близько не допускаються до НАТО. Якщо тоді з 2008 року їх не допускали, то хіба сьогодні їх допустять? Тому ці розмови будуть: "Ні, ми їх приймемо", але приймати не будуть".
"Путіну потрібен якийсь продукт, який він міг би використовувати, щоб у 2024 році впевнено йти далі. Тут однозначно питання влади. Україна і Білорусь для Путіна – це питання особистої влади. Світ змінюється, ще ніхто не знає, як карта ляже в 2022 році. Зокрема, взаємовідносини США і Китаю, як вони розвиватимуться? Як коронавірус позначиться на економічних відносинах? Ви ж бачите, що в Європі все не так стабільно. А Путіну потрібно зміцнити владу, для внутрішньополітичної кухні. Цю владу треба зміцнити не тільки військовим шляхом, але й економічно. А економічно у нього немає можливості. Він йде шляхом Радянського Союзу, але цей шлях не вічний. Радянський Союз таким шляхом йшов, але в підсумку розвалився. Водночас СРСР розвалився через системну політику Заходу. Сьогодні такої системної політики немає. І Путін це прекрасно знає", - підсумував Раміс Юнус.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе