У Рівному до використання у разі війни готові лише 8 захисних споруд
У місті налічується 197 захисних споруд, з них у комунальній власності – 64.
Про це повідомив заступник начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій Павло Будз, передає Еспресо.Захід.
За інформацією заступника начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій Павла Будза, яку він представив на засіданні виконкому Рівненської міської ради, у місті є 197 захисних споруд, з них 64 - комунальні. З комунальних лише 8 - готові до використання, 42 - обмежено готові, 14 - неготові.
Такі низькі цифри готовності чиновник пояснив тим, що критерії оцінки захисних споруд "дуже ідеалізовані". Як приклад він навів випадки, коли потріскані гумові прокладки на герметичних дверях призводять до занесення такої споруди до категорії "обмежено готова". А якщо прокладки відсутні, або значно пошкоджені – це вже автоматично "не готові" до використання. Відтак більшість споруд, хоч і перебувають у доволі непоганому стані, але через такі недоліки вважаються не готовими до використання.
Крім того, заступник начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій зауважив, що є споруди, які вимагають величезних капіталовкладень. У багатьох об’єктів укриття вийшла з ладу вентиляція. Тож, аби всі неготові перевести до обмежено готових, знадобиться приблизно 1,5-3 млн грн.
Посадовець поінформував, що готують проєкт програми щодо приведення захисних споруд до готовності, зазначивши, що подібні були до 2021 року, тоді виділяли по 100-400 тисяч гривень щороку. А торік грошей зовсім не виділяли.
- Нагадаємо, у Львові хочуть зняти з обліку два бомбосховища. Захисні споруди розташовані на вулиці Гайдучка, 1 (належать підприємству ТзОВ "Персей-Плюс") і на вулиці Промисловій 50/52 – на території ТзОВ "Кристал-ІнвестУкраїна". Власники приміщень обґрунтовують потребу зняття з обліку захисних споруд аварійним станом, спричиненим фізичним зношенням. Відновлення сховищ вважають економічно недоцільним і технічно неможливим.
-
У Львові продали списане бомбосховище, половина несписаних - не готові до використання. Захисні споруди були зняті з обліку, бо вже не придатні слугувати за призначенням. У 2020 році зняли з обліку 7 або 8 споруд.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе