У Мукачеві надрукують книгу-фотоальбом про замок "Паланок"
Для цього з бюджету направлять 135 тисяч гривень.
Про це інформують у пресслужбі Мукачівської міської ради, передає "Еспресо.Захід".
Світ побачить нове видання про унікальну пам’ятку архітектури – Мукачівський замок "Паланок".
Книгу-фотоальбом видадуть за рахунок Програми розвитку культури і мистецтв Мукачівської міської територіальної громади.
На друк видання з міського бюджету виділять 135 тисяч гривень.
Довідково. Замок "Паланок" – замок у закарпатському місті Мукачево. Унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури з поєднанням різних стилів, пам'ятка архітектури національного значення.
Замок побудований на горі вулканічного походження заввишки 68 м. Точний час заснування замку невідомий, але в документах, які позначаються XI століттям, він уже згадується. Особливого значення надав замку угорський король Стефан І Святий, укріпивши його стіни. Справу Стефана І продовжив Св. Владислав.
У 1086 році Мукачівський замок взяли в облогу печеніги, та вони не змогли його захопити. А у 1241 році на територію Угорського королівства напали монголи. Одним з перших пунктів їхнього нападу на королівство було Мукачеве. 60-тисячна армія хана Батия вщент зруйнувала місто, та добре укріплений замок захопити не змогла.
З 1685 по 1688 р замок пережив одну з найбільших облог, яку здійснили війська Австрійського імператора. Керувала обороною замку вдова князя Ференца І Ракоці Ілона Зріні. Після захоплення замку австрійці його реконструювали, що зробило його найсильнішою фортецею на сході Австрійської імперії.
Фортеця мала потрійний захист, і в останньому (третьому) мурі розташовувався замок. У замку були також глибокі підвали в скелях, куди могло сховатися населення. Внизу біля гори розкинулась Паланка, тобто містечко, оточене палями та ровом з водою, завглибшки до 12 стоп. Навколо рову було болото. На території замку було зроблено критий вибитий в скелі колодязь, який виходив до водяного рову. Теодор Коріятович за дозволом угорських королів Карла та Людовика близько 1350 року вибудував тут великими зусиллями замок.
Під час наполеонівських війн, з 11 грудня 1805 до 10 березня 1806 року, угорська Свята Корона знаходилася під охороною на зберіганні в замку.
У період Чехословацької республіки (1919—1938 роки) в замку були розташовані військові частини. Під час Другої Світової війни замок займали угорські війська. Після визволення у 1944 році та приєднання Закарпаття до Радянської України в замку містилось профтехучилище.
Нині в Мукачівському замку розміщений історичний музей.
- Нагадаємо, на Франківщині з’явився новий веломаршрут "Шляхами Олекси Довбуша". Цей туристичний магніт з оглядовою вежею відкрили у Старих Богородчанах. В середині XVIII ст. саме тут стався напад опришків під проводом Олекси Довбуша на Богородчанський замок.
-
Тетяна Яцечко-Блаженко про Раковецький замок на фото 1930-х років.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе