У Львові з аукціону продали борг ЛАЗу – понад вдвічі дорожче, ніж оцінювали
Борг Львівського автобусного заводу, який "Укрексімбанк" продавав за 76 мільйонів гривень, купили за понад 170 млн грн.
Переможцем аукціону стало ТзОВ "Капітал-Фінанс". Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Усього в аукціоні взяли участь шість учасників. Початкові заявки становили від 80 млн до 83 млн гривень. У процесі торгів остаточна ціна сягнула 170,01 млн гривень, найвартіснішу пропозицію зробило саме "Капітал-Фінанс".
Юридична особа зареєстрована в Києві, однак власником фірми є Максим Чухен із Рудного, що біля Львова. До слова, Чухен є співвласником іншої фірми ТзОВ "Спарроу індастріз", що планує забудувати складами й адмінбудівлями понад 18 гектарів землі у промзоні "Сигнівка".
Переможець аукціону зможе претендувати на нерухоме та рухоме майно ЛАЗу, яке перебувало в кредитній заставі "Укрексімбанку". Йдеться про адміністративні й виробничі будівлі ЛАЗу, а також приміщення головного виробничого корпусу й рухоме майно (виробниче обладнання цехів).
Серед переліку майна, що перебуває у заставі, також прохідна, механічний склад двигунів з адміністративно-побутовими приміщеннями, транспортний цех, гаражі і майстерні та ін. Загальна площа заставних приміщень за адресою Стрийська, 45 – 138 тис. м кв.
Мер Львова Андрій Садовий заявив, що на площі в декілька десятків гектарів у вигідній локації нових забудов не буде. Він написав, що житлову забудову там проводити не дозволить, і додав, що ця територія призначена виключно для виробництва.
Водночас, як зазначив екскерівник управління інвестицій Львівської ОДА Роман Матис, заява міського голови Львова про те, що потрібно відновлювати виробництво на ЛАЗі, не має під собою жодного підґрунтя.
"Санітарні зони до вже збудованого житла, містобудівні умови й обмеження на яке видав виконавчий комітет, очолюваний міським головою, не дозволять здійснювати там виробничу діяльність. Окрім того, виробничі процеси потребують масштабних логістичних процесів, пов'язаних з доставкою працівників, обслуговуванням працівників на виробництві, гігантськими вантажними доставками і відвантаженнями готової продукції.Як вони це собі уявляють? Питання, звісно, риторичне. Тут же ж про політичні дивіденди а не про логіку", – написав Роман Матис.
Нагадаємо, "Укрексімбанк" виставив на продаж борг Львівського автобусного заводу, оцінивши цей лот початково у понад 76 мільйонів гривень.
Довідково. Львівський автобусний завод заснований 1945 року, колись найбільше підприємство України з випуску тролейбусів та автобусів міського, приміського і туристичного призначення. Автобусами ЛАЗу їздили на території всього радянського союзу. У 1988 році Львівський автобусний завод виготовив 14646 автобусів — найбільшу кількість за всю свою історію.
1994 року на базі підприємства було створено Відкрите Акціонерне Товариство "Львівський автобусний завод", контрольний пакет акцій якого належав Фонду Держмайна України. У 2001 році Фонд держмайна продав 70 відсотків акцій ЛАЗу українсько-російському СП "Сил-Авто" за 27 мільйона гривень. Далі активи були поділені між різними ТОВ. У кінцевому результаті власником заводу став російськй бізнесмен Ігор Чуркін. 6 травня 2014 року Державна виконавча служба України видала постанову про арешт майна заводу-боржника.
Хоча ЛАЗ виграв тендер на виробництво громадського транспорту для міст-господарів Євро-2012, після турніру працівники нарікали на скорочення штату, затримки зарплати та розпродаж майна підприємства.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе