У Львові продають борг легендарного ЛАЗу
"Укрексімбанк" виставив на продаж борг Львівського автобусного заводу, який становить понад 76 мільйонів.
Той, хто стане власником боргу, в майбутньому зможе претендувати на нерухоме та рухоме майно ЛАЗу, що перебуває в заставі, – повідомляє Еспресо.Захід.
У кредитній заставі "Укрексімбанку" – адміністративні і виробничі будівлі ЛАЗу, а також приміщення головного виробничого корпусу й рухоме майно (виробниче обладнання цехів. На майно, що було передано в іпотеку АТ "Укрексімбанк", накладено арешт в рамках кримінального провадження. Серед переліку майна, що перебуває у заставі, також прохідна, механічний склад двигунів з адміністративно-побутовими приміщеннями, транспортний цех, гаражі і майстерні та ін. Загальна площа заставних приміщень за адресою Стрийська, 45 – 138 тис. м. кв.
Заставне майно займає площу в декілька десятків гектарів. За оцінкою "Укрексімбанку", орієнтовна вартість заставного майна може складати від 183,5 до 257 млн грн. Утім аналіз вартості рухомого майна не проводився, у зв'язку з відсутністю документів з повним переліком майна, його характеристик, стану, даних щодо історичної балансової вартості.
Як зазначає екскерівник управління інвестицій Львівської ОДА Роман Матис, новий власник отримає кілька десятків гектарів землі.
"Далі новий власник отримає право вимоги за кредитами і кілька десятків гектарів земельки в гарній локації, з старовинним костелом-монастирем кармелітів, електричною підстанцією на кілька десятків мегават (а ми з вами знаємо, скільки коштує плата за підключення до мереж ) і рештою центральних міських мереж на території. Все це за якихось неповних три мільйони доларів. Просто джекпот.
Я вже навіть знаю хто виграє аукціон, єдине, чого я не знаю, так це того, чому громада Львова не може купити це місце у комунальну власність і продати його в десяток разів дорожче за ринковою вартістю, яка тільки по комунікаціях в рази більша? Та й "рятівники" ЛАЗу десь зникли в невиборчий сезон?", - написав Матис.
Аби взяти участь у аукціоні, необхідно сплатити гарантійний внесок у розмірі 5% від стартової ціни (3,8 млн. грн.). Торги відбудуться 5 липня. Додамо, що, за визначеною процедурою, аукціон відбудеться навіть за умови, якщо зголоситься всього один учасник.
Переможцем електронного аукціону не може бути: боржник/контрагент, кінцевий бенефіціарний власник боржника/контрагента, заставодавець/іпотекодавець; поручителі або пов’язані з ними особи (у тому числі, особи, що входять до групи пов’язаних контрагентів, яка визначається, згідно з Інструкцією про порядок регулювання діяльності банків в Україні.
Зазначимо, що уповноваженою особою (керівником) ТОВ "Львівський автобусний завод" з 2016 року є Таїсія Миколаївна Саніна - дружина колишнього власника ЛАЗу росіянина Ігоря Чуркіна, якому забороненл в'їзд в Україну. Натомість зараз кінцевим бенефіціаром ЛАЗу, за даними Youcontrol є Майкл Вейнберг.
Довідково: Львівський автобусний завод заснований 1945 року, колись найбільше підприємство України з випуску тролейбусів та автобусів міського, приміського і туристичного призначення. Автобусами ЛАЗу їздили на території всього радянського союзу. У 1988 році Львівський автобусний завод виготовив 14646 автобусів — найбільшу кількість за всю свою історію.
У 1994 році на базі підприємства було створено Відкрите Акціонерне Товариство "Львівський автобусний завод", контрольний пакет акцій якого належав Фонду Держмайна України. У 2001 році Фонд держмайна продав 70 відсотків акцій ЛАЗу українсько-російнському СП "Сил -Авто" за 27 мільйона гривень. Далі активи були поділені між різними ТОВ. У кінцевому результаті власником заводу став російськй бізнесмен Ігор Чуркін. 6 травня 2014 року Державна виконавча служба України видала постанову про арешт майна заводу-боржника.
Хоча ЛАЗ виграв тендер на виробництво громадського транспорту для міст-господарів Євро-2012, після турніру працівники нарікали на скорочення штату, затримки зарплати та розпродаж майна підприємства.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе