У Львові після запуску е-квитка проблеми з кількістю громадського транспорту через опір з боку водіїв, які звикли до "чорної каси"
У перші дні запуску електронної оплати за проїзд у Львові, комунальний транспорт виїхав на понад 90%, а от приватні перевізники – на рівні 75-80%
Про це розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило виступаючи у програмі АНТИтокШОУ на Першому Західному, передає "Еспресо.Захід".
"Комунальний транспорт виходив на рейси краще – показник у понад 90% випуску, зокрема, електротранспорт - 95% . Однак виникали свої труднощі в трамваїв, це пов’язано було з неправильно припаркованими автомобілями, які довелося оперативно забирати та технічними поломками. Натомість приватні перевізники, так, вони дійсно чинять певний опір, який проявляється зі сторони водіїв. В ці дні зі сторони приватних перевізників виїхало 75-80% транспорту. Але брак цих 20-25% львів’яни серйозно відчули у час пік", - сказав Забарило.
Він відзначив, що водії приватних перевізників тепер вже не мають в кінці зміни тої необлікованої суми, яку зазвичай мали і їм тепер треба чекати на зарплату в кінці місяця.
"Водії звикли десятиліттями так працювати. Тому є певні проблеми з людськими звичками, які треба змінювати. Зараз дуже важливо, що ми проводимо з водіями розмови і переучуємо їх, щоб відкривали всі двері і давали правильні квитки з QR-кодом, якщо пасажир оплачує в них за проїзд. Коли пасажири, так би мовити, еволюційно перейдуть на повністю безготівкову оплату, то на якомусь етапі, вірогідно, скасуємо таку можливість оплати у водія", – наголосив Забарило.
Читайте також: Неробочі валідатори, відсутні маршрутки та фейкові квитки: як львів’яни описують перший день з е-квитком
Також чиновник сказав, що місто відслідковує перевізників, які порушують умови договору і накладає на них штрафи.
"Щомісяця штрафи становлять в районі 100-120 тис. Якщо це нічого не дає, тоді накладаємо штрафи ще більші, позбавляємо їх фінансування. Скоро матимемо оголошення конкурсу на недіючі маршрути. Сподіваюся у місто також зайдуть нові перевізники, а здорова конкуренція дасть позитивний імпульс", - сказав Забарило.
- Нагадаємо, після запровадження безготівкової оплати за проїзд у міському транспорті Львова на маршрутах, які обслуговують приватні перевізники, різко зменшилася кількість автобусів
- Актуальне
- Важливе