У Львові одну з вулиць на день зробили пішохідною в рамках Європейського тижня мобільності
Сьогодні, 22 вересня, у Львові відбувся День вулиці Січових Стрільців. Ділянку вулиці зробили на один день пішохідною, аби продемонструвати, що вона може використовуватись не тільки як парковка для автомобілів, а може бути комфортною для усіх учасників дорожнього руху
Як повідомляє ЛМР, ця подія завершує Європейський тиждень мобільності у Львові, передає "Еспресо.Захід".
"У рамках Європейського тижня мобільності та Дня без авто, ми підготували низку тимчасових заходів та запропонували людям провести один день на цій локації. Для того, аби показати, що вулиця може виглядати по-іншому, і що це не потребує повної перебудови та реконструкції", – зазначив керівник управління вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка.
Так, впродовж дня на вулиці Січових Стрільців відбувається багато різноманітних заходів. На окремих локаціях можна зіграти у бадмінтон чи настільний теніс, спробувати себе у фехтуванні чи у вуличних шахах. Зіграти настільні ігри та почути корисні лайфхаки від велосипедистів.
Майстер спорту України з бадмінтону, тренер Ігор Калініченко представляє сьогодні тут свій вид спорту. "Запрошуємо людей різного віку та різних фізичних кондицій пограти у бадмінтон. Приємно бачити тут і дітей, і студентів, дорослих", – зазначив Ігор Калініченко.
Охочі можуть "відчути" доступність вуличного простору, долаючи перешкоди на кріслі колісному, милицях чи "будучи" незрячим.
На заході презентують напрацьовані раніше сценарії підвищення привабливості вулиці Січових Стрільців та двох сусідніх – Коперника та Дорошенка. Також відвідувачі самі зможуть спроєктувати вулицю такою, якою уявляють її в майбутньому.
Довідка. Вулицю з сучасною назвою Січових Стрільців прокладали у 1840-х роках серед садів, які належали ботаніку та помологу Йозефу Меєру, за що вона й отримала назву Маєрівка. Спочатку вулиця забудовувалась віллами та невеликими палацами. Однак, згодом місто поглинуло цю околицю, й до кінця XIX століття вулиця була забудована великими кам'яницями.
Вже у 1871 році вулиця вважалась найповажнішою у Львові через те, що тут розташовувались урядовий будинок Повіту та Сервітутів (будинок № 8), а також будинок Ощадної Каси (будинок № 2).
Будівництво у 1877-1881 роках Галицького крайового сейму (нині головний корпус ЛНУ ім. Франка) пожвавило подальший розвиток дільниці, і вже у міжвоєнний період тут зосередилось більшість фінансових установ міста, зокрема, дисконтний Варшавський банк, земський кредитний банк, акційний спілчанський банк, Австро-Угорський банк та інші. Через це до Другої світової війни її називали львівською «Уолл-Стріт».
В архітектурному ансамблі вулиці Січових Стрільців переважають віденська сецесія, історизм та класицизм. Декілька будинків внесено до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення.
Раніше цією вулицею курсували тролейбуси. Контактна мережа збереглася, сьогодні її використовують для функціонування 33-го тролейбусного маршруту.
Цікаво, що за 180 років вулицю перейменовували/найменовували повторно 9 разів. За цей час вона мала 6 різних назв.
- Нагадаємо, у Львові прокуратура повернула громаді приміщення, яке охороняється ЮНЕСКО
- Актуальне
- Важливе