У Львові безкоштовно навчатимуть, як компостувати органіку
19-21 жовтня громадська організація "Плато" за підтримки ПРООН в Україні проведе онлайн-навчання про органічні відходи та їхній негативний вплив на довкілля, а також розповість про дієві інструменти компостування у багатоквартирному будинку.
Про це повідомляє ГО "Плато", передає "Еспресо.Захід".
"До участі у ньому запрошують мешканців багатоквартирних будинків. Після навчання учасники позмагаються за облаштування компостувального майданчика. Учасники матимуть змогу взяти участь у конкурсі, переможцям якого організатори та експерти допоможуть встановити спеціальний контейнер для збору органічних відходів, налагодити процес компостування, а також запровадити бізнес-модель з реалізації компосту", – пишуть авісти.
Читайте також: 50 тонн львівського сміття продали з аукціону
У коментарі в "Еспресо.Захід" представники ГО "Плато" наголоси, що попри існування муніципальної компостувальної станції у Львові, є проблема з низькою свідомістю людей та браком досвіду ОСББ у впровадженні практик сортування.
"Органічні відходи складають від 30% до 50% від загальної кількості твердих побутових відходів, які створюють українці. Органіка на сміттєзвалищах нерідко призводить до виникнення пожеж. Внаслідок горіння у повітря виділяється велика кількість токсичних речовин та парникових газів, що підсилюють зміну клімату та негативно впливають на здоров’я людей", – кажуть активісти.
Реєстрація на програму відкрита до 17 жовтня (включно) за посиланням тут.
Додамо, що "Сафарі для громад: компостування в містах" – триденний навчальний курс для активних та небайдужих мешканців багатоквартирних житлових будинків, які прагнуть вирішити проблему з сортуванням відходів, заручитися експертною підтримкою та отримати нові знання для протидії нераціональному використанню ресурсів.
Учасники дізнаються про:
- взаємозв’язок неправильного управління відходами зі зміною клімату та екологічними проблемами у громадах;
- "дорожню карту" запуску компостування у житловому будинку;
- особливості роботи єдиної в Україні міської компостувальної станції;
- роботу з мешканцями та їхню мотивацію;
- добрі практики компостування в Україні та закордоном.
Фінальний крок – тестування, при успішному складанні якого учасники отримають сертифікат про успішне проходження курсу та звання "сафарі-амбасадора з компостування".
Довідка: "Сафарі для громад" – це програма, яка з 2019 року реалізується проєктом "Природоорієнтовані рішення для сталих міст" ПРООН в Україні та має на меті популяризацію використання рішень від природи у відповідь на основні екологічні виклики, що постають перед сучасними громадами.
- Нагадаємо, у Львові на 819 локаціях встановлено баки для харчових відходів
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе