У Франківську дружини військових вимагали демобілізації для своїх чоловіків
Сьогодні, 12 листопада, у Франківську майже 200 дружин військових вимагали демобілізації для тих, хто на війні понад півтора року
Про це повідомляє видання "Курс", передає "Еспресо.Захід".
У Франківську на акцію вийшли дружини військових. Близько двох сотень жінок зійшлися до обласної адміністрації, звідти пройшли ходою на стометрівку, де знаходиться Алея героїв.
Учасниці пікету, жінки, чиї чоловіки на війні, скандували "Демобілізація після 18 місяців служби", "За перемогу відповідальні всі".
Жінки вимагають підтримати законопроєкт №9142, зареєстрований у Верховній Раді ще наприкінці березні, який пропонує, щоб громадяни України мали право на звільнення через півтора року після мобілізації, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.
Також учасники акції вимагають у президента відреагувати на петицію щодо підтримки законопроєкту №9142, яка вже набрала понад 25 тисяч голосів.
У Франківську майже 200 дружин військових вимагали демобілізації для тих, хто на війні понад півтора року 2
"На початку війни було багато добровольців. Приїхали з інших країн, позалишали хороші роботи. Вони пішли захищати свій кусок землі. Але ніхто не думав, що тільки вони там залишаться. Інші полишалися тут, і ніхто не хоче далі йти воювати, – висловила свою точку зору одна з учасниць ходи Олена. – Хлопцям потрібна заміна. Їм треба елементарно відпочити. Я хочу, щоби мій чоловік повернувся додому і відпочив фізично, морально та психологічно від того, що з ним відбувається вже півтора року".
Чоловік Олени на захисті України з березня 2022 року. Три роки за контрактом воював із РФ в АТО.
Галина, мама захисника, який воює з 26 квітня 2022 року, зараз на Запорізькому напрямку, на нулі, говорить, що вийшла на підтримку законопроєкту, який заблокувало Міноборони.
"Ми знаємо це Міноборони, їхні яйця по 17 і яблука по 25 гривень. Ми вимагаємо провести цей закон у ВРУ, щоби його підписав Президент і все було по справедливості. Щоби наші сини мали право на демобілізацію за власним бажанням, не всі підуть демобілізовуватися, залишаться відсотків 20-30, але людина має мати свої права", – каже жінка.
Упродовж акції збирали підписи під зверненням до Міністра оборони Рустема Умєрова та Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужног з вимогою звернутися з поданням до Ради національної безпеки та оборони, а також до президента для визначення кінцевих термінів проходження військової служби та проведення демобілізації.
- Нагадаємо, аналогічні акції сьогодні пройшли в усіх обласних центрах України. Зокрема, у Львові рідні військовослужбовців виходили на акцію протесту
- Актуальне
- Важливе