У Другому медоб'єднанні Львова розповіли, як розпізнати рак крові у себе чи близьких
Як і більшість онкозахворювань, рак крові починається із загального нездужання або інших легких проявів, на які хворі переважно не звертають уваги
Завідувач відділення гематології й інтенсивної терапії 5-ї Лікарні Юрій Кароль розповів, коли слід запідозрити порушення в роботі організму та який скринінг пройти, щоб упевнитися, що у вас — не системне ураження органів кровотворення, передає "Еспресо.Захід".
Першими симптомами злоякісних захворювань кісткового мозку, кровотворної й лімфатичної системи можуть бути слабкість, втомлюваність, підвищена температура, схильність до появи синців, кровотеча, збільшені лімфатичні вузли та біль у кістках.
Окремо лікар акцентує на анемії — патологічному стані, при якому органи й тканини недостатньо насичуються киснем, що негативно позначається на роботі легень, серця, печінки та нирок. Причин, чому знижується концентрація гемоглобіну в крові, налічуються десятки й одна з них, — початок онкологічного захворювання.
Які дослідження проводять при підозрі на рак крові:
- загальний і біохімічний аналіз крові;
- рентгенографію;
- УЗД черевної порожнини;
- КТ, пункцію кісткового мозку, біопсію лімфатичного вузла або зони, ураженої хворобою (при потребі).
Юрій Кароль наголошує: в онкогематологічних пацієнтів немає генетичної схильності до розвитку злоякісних захворювань крові, на відміну від хворих з пухлинами інших локалізацій.
Завдяки тому, що в останні десятиліття в Україні запроваджують нові методи лікування, а на фармацевтичному ринку — з'являються нові препарати, у багатьох випадках пацієнтам вдається досягти тривалої ремісії, а згодом — й повністю одужати.
- У Львівському діагностичному центрі анонсували важливі зміни у роботі лабораторії
- Актуальне
- Важливе