У дрогобицькій книгозбірні запрацювала "бібліоняня"
У Дрогобицькій центральній міській бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола в тестовому режимі запрацював сервіс бібліоняня. Тут можна залишити дитину на кілька годин.
Тут мами і тати можуть залишити дитину на певний час, тим часом про неї попіклуються працівники бібліотеки - проведуть майстер-клас, почитають казку чи просто пограються з малечею, доки дорослі вирішують свої справи. Анонсували вік малечі від 4 до 6 рочків, але беруть і старших дітей. Сервіс працює щойно четвертий день, а вже користується попитом у дрогобицьких батьків, передає "Еспресо.Захід".
З 10 січня у Дрогобицькій міській дитячій бібліотеці під колядку малеча робить різдвяні прикраси, доки дорослі вирішують свої справи. Поміж столиками ходить бібліотекарка, допомагає дитині і підказує, як краще приклеїти одну детальку прикраси до іншої. Оскільки сервіс бібліоняня працює ще в тестовому режимі, то ідеальний формат проведення часу без батьків у бібліотеці ще напрацьовують. Але вже зараз тут є все – ігри, майстерки і читання захоплюючих книг, яких тут немало. Для цього одну із кімнат книгозбірні облаштували під сучасний ігровий простір для найменших відвідувачів. Тут створили яскраву дитячу зону із пізнавальною літературою, забавками, пазлами та іграми.
"Будемо читати казки, дивитися мультики, маємо пазли, вікторини. Усю осінь ми проводили майстер-класи для дітей, тому перші навики роботи з дітьми у нас уже є", – каже бібліотекарка Марія Заверач.
У бібліоняні все відбувається за таким сценарієм: батьки приводять малечу і залишають її на певний час, за попередніми планами, на годину. У цей час із дітьми займається бібліотечний працівник, який проводить для них майстер-класи або читає казки. Послуга працює за попереднім записом, також адміністрація бібліотеки просить приводити малечу зі змінним взуттям.
"Вчора мама поодзвонила і питає, чи можна привести дитину на годинку, через кілька хвилин ще раз передзвонила і перепитала, чи можуть прийти діти її двох подруг. То одна мама нам привела три дитини. Тому ми кажемо всім, що можна приводити до нас не одну дитину, а навіть троє. Бачимо, що така послуга потрібна людям. Ми запрацювали ще лише четвертий день, а батьки уже нам довірили і ведуть своїх дітей, в ці дні діти були", – каже "бібліоняня" Марія.
Вчора дітки в бібліотеці робили різдвяні прикраси, потім бавилися в ігри розвиваючі. На щастя, вони тут є, їх закупили раніше. З малечею прийшли також мами, і їм теж знайшли заняття до душі.
"Ми посадили дітей і зайняли їх виготовленням прикрас, а мам тим часом посадили в іншій кімнаті. Так їм і сказали: побудьте окремо від дітей, відпочиньте, поговоріть собі про виховання чи ще щось, вам цікаве. То мами пішли в іншу кімнату і там собі гарно провели час. Ми тим часом побудемо з вашими дітьми. Буває, діти без настрою. Що ж, кажемо їм, то будемо самі собі робити настрій! У процесі виготовлення прикрас діти були такі були зацікавлені, включилися. Ми тут у бібліотеці самі собі робимо Різдво", – пояснює Марія Заверач.
На стінах бібліотеки – звірятка і казкові герої, це все стало можливим завдяки проекту "Пазл-бібліотека". Це – частина змін, необхідних, щоб адаптувати бібліотеку під потреби сучасних містян.
"Бібліотеки як інституція відмирають у класичному своєму розумінні і їх потрібно видозмінювати. Одним з прикладів таких перевтілень є наша міська дитяча бібліотека в Дрогобичі. Це приклад, коли звичайну бібліотеку перетворили в інтерактивний простір та потрібну корисну послугу для батьків та дітей, як місце для дозвілля, навчання і розвитку", – розповіла керівниця відділу промоцій, туризму і креативних індустрій Дрогобицької міської ради Яна Котик.
У планах дрогобицької книгозбірні додати до сервісу бібліоняня створення батьківської школи, в якій будуть лекції про здорове харчування від лікарів, поради психологів, зустрічі з дитячими письменниками і цікавими людьми. Ще одне ноу-хау – створення віртуальної реальності. Це і навчання, і читання книг, і прослуховування їх.
Записати діток у бібліоняню можна за телефоном – 096 155 1921 (п. Марія). Дорослих просять покласти дитині змінне взуття.
Фото: Дрогобицька центральна міська бібліотека
- Нагадаємо, нещодавно соціальна крамниця-майстерня "Надія" з Дрогобича перемогла в конкурсі проєктів від Британської ради і в дітей з інвалідністю буде шанс заробляти на свої потреби власною працею
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе