Підвищує рівень гормонів щастя: чому варто відзначити Міжнародний день обіймів
Міжнародний день обіймів відзначають щороку 21 січня. За традицією сьогодні можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей
"Еспресо.Захід" розповість, як обійми впливають на самопочуття та чому є важливим складником людської культури.
Як з'явилося свято
Це свято виникло у США у 80-х роках минулого століття і швидко здобуло популярність у всьому світі. Ідея започаткування належить Кевіну Заборні, студенту, який прагнув створити простий, але значущий спосіб зблизити людей і подарувати їм трохи тепла у холодні січневі дні.
Головна ідея цього дня — заохотити людей обійматися, навіть якщо вони не дуже близькі.
Обійми є одним із найприродніших способів виявити підтримку, турботу та любов. У момент обіймів між людьми виникає сильний емоційний зв’язок, який сприяє зміцненню довіри та взаєморозуміння. Вони не лише дарують тепло та спокій, але й мають науково доведені переваги для фізичного та психологічного здоров’я.
Як обійми впливають на самопочуття
Обійми, Фото: Freepik
Обійми запускають у нашому організмі багато корисних процесів на фізіологічному рівні. Розповімо детальніше про кілька з них:
Вироблення гормонів щастя. Під час обіймів у мозку виділяється насамперед окситоцин — гормон, який сприяє зменшенню рівня стресу, покращує настрій та зміцнює емоційні зв’язки між людьми. Також зростає рівень серотоніну, дофаміну та ендорфіну, які називають основними гормонами щастя.
Зниження рівня стресу. Обійми сприяють зниженню рівня кортизолу (гормону стресу), що допомагає людям почуватись більш розслабленими й щасливими.
Підтримка серцево-судинного здоров’я. Контакт із близькою людиною допомагає знизити артеріальний тиск і зменшити ризик серцево-судинних захворювань.
Зміцнення імунної системи. Деякі дослідження кажуть, що регулярні обійми покращують імунітет організму, що робить людей менш вразливими до хвороб.
Чи лише люди обіймаються
Людина не єдина істота на світі, яка використовує силу обіймів. Багато ссавців обіймаються або використовують подібні до обіймів дії, щоб також виразити свої емоції, зміцнити соціальні зв’язки чи навіть забезпечити комфорт.
Наприклад, обійми поширені у різних приматів (мавпи, горили, шимпанзе). Вони часто обіймають один одного для вітання, примирення або зменшення стресу. Наприклад, горили обіймають дитинчат, забезпечуючи їм захист і тепло.
Власники собак і котів теж знають, що їх улюбленці люблять обійми і самі до них вдаються, якщо відчувають в цьому необхідність.
Як не дивно, але багатотонні слони теж обіймаються. Щоправда, для цього вони використовують свої хоботи. Слони торкаються хоботом іншого слона, обвивають його навколо шиї чи тулуба, висловлюючи підтримку, дружбу або радість.
Хоча у водному середовищі обійми виглядають інакше, але дельфіни теж знають, що таке обійми. Вони притискаються один до одного плавниками чи боками, щоб так виразити прихильність.
Загалом у тваринному світі обійми не лише виражають емоції, а й мають еволюційне значення. Тварини, які демонструють соціальну згуртованість через обійми або подібні дії, мають більше шансів вижити у групах. Наприклад, дитинчата, які отримують більше фізичного контакту від матері, почуваються захищеними й краще розвиваються.
Як відзначати Міжнародний день обіймів
pexels
У світі, де дедалі більше людей страждають від самотності, стресу та соціальної ізоляції, обійми мають величезне значення. Вони допомагають людям почуватися потрібними, прийнятими та коханими. Навіть кілька секунд обіймів здатні подарувати людині таке бажане відчуття захищеності та спокою.
Тож у цей день, 21 січня, можна обійняти своїх рідних, друзів або навіть незнайомців (звісно, за їхньої згоди). У багатьох країнах проводять акції "безкоштовних обіймів", які допомагають подолати бар’єри між людьми та подарувати тепло оточуючим.
Обійми — це простий жест, який має величезну силу. Вони вміють робити світ добрішим, а людей — щасливішими, відповідно, наше життя — більш наповненим.
Читайте також: Міжнародний день шульги: скільки людей у світі пише лівою рукою та яка їхня особливість
- Актуальне
- Важливе