Підтримка воїнів: у ЗСУ розповіли про підготовку офіцерів соціального супроводу
Із 2023 року суттєво зріс запит щодо соціального спрямування в діяльності ТЦК і СП. Задовольнити його допомагає, зокрема, проєкт офіцерів соціального супроводу
Про це йшлося на форумі "Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції рішень, система координації, доступність для людини", що відбувся у Львові, повідомляє "Еспресо.Захід".
Серед інших на форумі обговорювали й питання соціальної підтримки військовослужбовців та їхніх сімей. Наприклад, можливість закріплення соціальних працівників при військових госпіталях, які допомагали б пораненим захисникам та їхнім родинам пройти період адаптації та весь шлях лікування воїна. Соціальний супровід має допомагати захиснику й у питаннях збору документів, чи психологічної підтримки. У тому числі такі офіцери соціального супроводу могли б бути й при ТЦК.
Зараз держава реалізовує проєкт офіцерів соціального супроводу. Як розповів начальник управління соціального супроводу військовослужбовців Головного управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ Ярослав Калініченко, поки що є державне замовлення на 2 роки на таких офіцерів (у плані навчання курсантів за цією спеціальністю).
"Поки питання стоїть щодо підготовки й наявних офіцерів, і тих, хто прийде на їхні місця. Бо головним є якість підготовки фахівця. Зараз ми працюємо якраз над удосконаленням і спільною підготовкою соціальних працівників з можливістю комплектування із соціальною сферою держави, бо питання допомоги членам сім’ї захисника – це не виключно питання до військових. Держава має допомагати", – каже він.
У червні 2023 року відбувся перший набір на навчання за спеціальністю соціальної роботи. За словами Калініченка, започаткували підготовку саме офіцерів соціальної роботи у військовому інституті ім. Шевченка, вже є групи курсантів на цю спеціальність. Проте працювати над соцдопомогою потрібно вже, тому розробили й курси для вдосконалення й перепідготовки для тих, хто зараз є на посадах офіцерів соцсупроводу. Вони почнуться цього року.
Ярослав Калініченко додає, що офіцери соціального супроводу мають бути в кожній військовій частині. Наразі планують введення посад соціальних працівників від рівня батальйону й вище.
Окрім того, активно триває рекрутинг – на сайтах із пошуку роботи вже можна знайти вакансії, зокрема й соціального працівника при медзакладах.
При цьому, поки військові перебувають на початковій стадії реалізації такого напряму соціальної підтримки, на місцях активно функціонують Координаційні центри допомоги цивільним і, до прикладу, на Львівщині, Офіс підтримки родин військових.
- До слова, голова військової адміністрації заявив, що Львівщина стане першою областю в Україні, де втілять міжміністерський проєкт реформи ТЦК та СП щодо соціальної підтримки.
- Актуальне
- Важливе