"Спалах різдвяної звізди": у Львові пройшла масштабна хода звіздарів з колядою
У понеділок, 30 грудня, центром Львова пройшла масштабна хода звіздарів у рамках традиційного фестивалю "Спалах різдвяної звізди"
На події побувала кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
Десятки звіздарів дорослих і малих зібралися спочатку на площі Музейній біля Церкви Пресвятої Євхаристії (Домініканського собору) і розпочали свою ходу з яскравої коляди.
Фото: Андріана Стахів
Востаннє така святкова хода різдвяних традицій відбувалася у січні 2022 року, перед початком російського повномасштабного вторгнення. Опісля ж, через сильні обстріли українських міст та з міркувань безпеки її тимчасово скасували. І от цього року львів'яни та гості міста мали нагоду побачити найрізноманітніші різдвяні звізди, створені і дітьми, і дорослими майстрами, розписані за традиціями й звичаями різних українських регіонів.
Перед початком дійства слово взяв священник Церкви Пресвятої Євхаристії отець Роман, який нагадав про найважливіше значення зірки.
"Ця традиція, яку ми маємо тепер, отаке гарне сценічне представлення, означає, що ми йдемо за Христом", – наголосив він.
Фото: Андріана Стахів
Співаючи колядки, хода простувала через площу Ринок до площі Ангелів, зупинялась також побіля пам'ятника Тарасові Шевченку і завершувала своє дійство колядою біля головної ялинки Львова.
Усі, хто зустрічав ходу, мали нагоду побачити велетенське різноманіття різдвяних зірок, помилуватися ними, сфотографувати, а також долучитися до колядування, адже учасники коляди безліч разів закликали містян та гостей приєднуватись та співати добре знані колядки разом.
Фото: Андріана Стахів
Інші новини культури
У Львові в мистецькому центрі Lem Station відкрили виставку кандидата фізико-математичних наук, підприємця, альпініста, плавця Ігоря Яськевича. Він є другим львів’янином в історії, який піднявся на Еверест. Окрім Евересту, Ігор Яськевич раніше також занурювався на 70 метрів у глибини Блакитної діри в Червоному морі, яка входить до десятки найнебезпечніших місць для норців. Зазначається, що його виставка "Паралельний всесвіт" – це про людину, її пережиття, плинність часу, про відкладання важливих речей на потім, яке може не настати.
Українські морпіхи, десантники і піхотинці разом зі співачкою та композиторкою Люсьєною Винокуровою виконали її авторський твір "Молитва до Святого Миколая". У записі пісні взяв участь чоловічий хор Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України із художнім керівником Дмитром Антонюком. А Люсьєна Винокурова приміряла на себе роль солістки на час виконання пісні, для якої сама написала слова, музику та створила аранжування для хору.
Традиційно на Різдво у Львові виступали найрізноманітніші вертепи, співалися колядки, правилися служби Божі, та ще й збиралися гроші на потреби українського війська. У Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького вертепні дійства та коляда вже звично зібрали містян та гостей на спільне святкування Божого народження. І вже котрий рік поспіль усі різдвяні артисти прийшли з колядою заради зборів на потреби українських захисників: збирали і на РЕБи, і на дрони, і на інші запити військових.
У п'ятницю, 27 грудня, у дні різдвяних свят у центрі Львова просто неба театр "Воскресіння" та дітки-переселенці розповіли містянам та гостям біблійну історію. Працювала з дітьми над підготовкою особливої різдвяної містерії режисерка та акторка театру "Воскресіння" Галина Стричак. А в основу вистави лягла біблійна історія про царя Ірода, який шукав маленького Ісуса.
- Актуальне
- Важливе