Суд не повірив у зубожіння Ярослава Дубневича і не скасував йому заставу у 90 млн грн
Вищий антикорупційний суд України 2 червня відмовив народному депутату Ярославу Дубневичу в клопотанні скасувати запобіжний захід у вигляді застави у 90 млн грн та замінити його на більш м'який.
Про це, за даними Єдиного реєстру судових рішень, пишуть "Наші гроші", інформує "Еспресо.Захід".
У клопотанні про скасування застави йдеться про те, що заставодавці вимагають від Дубневича повернути кошти. Загалом дві особи внесли 86 млн грн, 4 млн грн Дубневич вніс за себе сам.
Захисник нардепа Ігор Федоренко вважає, що питання про заставу треба переглянути, бо при визначенні її розміру суд виходив з майнового стану Дубневича та кількості задекларованих ним коштів та об’єктів нерухомості у 2018 році. Але зараз, за інформацією адвоката, статки нардепа суттєво зменшились.
Читайте також: Фірма Дубневича розпочала реставрацію вежі на Цитаделі без дозволів Львівської міськради
Так, у 2018 році доходи Дубневича становили 30 млн грн, а у 2020 році – близько 0,5 млн грн. У 2018-му нардеп задекларував $3,10 млн готівки. За даними адвоката, сьогодні Дубневич зберігає готівкою лише 5,05 млн грн.
Як зазначив у суді адвокат, при застосуванні застави суд також посилався на наявність у Дубневича активів за кордоном. Проте частина з них, зокрема 100% корпоративних прав швейцарської фірми "Ліг Енерджі Холдінг АГ", зараз уже не перебувають у власності нардепа.
Окрім цього за час слідства нардеп встиг розірвати шлюб, і зараз веде судову тяжбу про поділ спільно нажитого майна. Проте цей спір, на думку ВАКС, не впливає на ризик переховуватись від слідства, тим більше, що експодружжя вирішує питання своїх часток у вже арештованому майні. Тож суд відмовив у скасуванні застави.
Читайте також: У Львові на місці спортклубу Дубневичів в рекреаційній зоні постануть багатоповерхівки
Відзначимо, що за іншою версією розслідувачів, на викуп нардепа з СІЗО пішли 200 кг золота, які зникли з декларацій Дубневича якраз у період його арешту та призначення застави.- Нагадаємо, НАБУ інкримінує нардепу незаконне заволодіння 93,3 млн грн. За версією детективів, Ярослав Дубневич, будучи народним депутатом України та обіймаючи посаду голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради, у період з грудня 2015 року по березень 2017 року, за попередньою змовою групою осіб, знаючи про наявність єдиного виробника стрілочної продукції на території України – ПАТ "Дніпропетровський стрілочний завод", замість більш економічно вигідної переговорної процедури закупівлі разом з іншими особами організував проведення відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств: ТОВ "Арго" і ТОВ "Корпорація КРТ". У результаті закуплено елементи верхньої будови колії за завищеними цінами, що призвело до збитків залізниці на суму 93,3 млн грн.
- Нещодавно Ярослав Дубневич також намагався оскаржити рішення Верховної Ради про зняття з нього недоторканності, але Верховний Суд підтримав позицію парламенту.
- Нагадаємо, у 2020 році Ярослав Дубневич брав участь у місцевих виборах від партії "За майбутнє" до Львівської обласної ради. Вони успішно подолали 5% бар'єр, проте народний депутат залишився працювати у Верховній Раді.
- Пішов у місцеву владу і брат Ярослава, Богдан Дубневич – він очолив рідну для нього Солонківську ОТГ на Львівщині.
- Обоє братів також можуть виявитися причетними до ще однієї гучної справи, яку розслідує НАБУ. Вона стосується розкрадання природного газу на загальну суму 2,1 млрд грн на ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі на Львівщині.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе