Стало відомо, з яким новим, небезпечним симптомом госпіталізують хворих з COVID-19 на Львівщині
Це – кровохаркання, який свідчить про розвиток важкої легеневої недостатності.
Про це повідомив під час пресбрифінгу лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Андрій Орфін, передає "Еспресо.Захід".
За останню добу на Львівщині зафіксовано 64 нових випадки коронавірусної інфекції, з них 36 хворих виявили у Львові. На стаціонарному лікуванні в інфекційній лікарні перебуває 42 пацієнтів, з них четверо – у відділенні інтенсивної терапії (один – на ШВЛ). "Пацієнти поступають щодня, і їх кількість збільшується, - констатує лікар. - Попри швидке звернення у стаціонар (на 5-7 день хвороби), стан пацієнтів є важким і часто супроводжується кровохарканням (у мокротинні присутні сліди крові). У нашій лікарні на лікуванні перебувало п’ятеро пацієнтів з підтвердженим Дельта штамом коронавірусу. Трьох уже виписали додому (вони одужали)".
Як пояснює інфекціоніст, особливістю Дельта вірусу є його вища заразність та клінічна картина – хворі скаржаться га головний біль, кашель, у них швидко розвивається легенева недостатність. Якщо на початку епідемії чи ще навіть пів року тому легенева недостатність розвивалася на 12-14 добу або й пізніше, то зараз у пацієнтів важка легенева недостатність розвивається вже під кінець першого тижня захворювання, тобто на 5-7 добу. "З 42 пацієнтів, які у нас перебувають, 36 потребують постійної подачі кисню, – зазначив лікар. – Пацієнти – різного віку. Більшість віком 25-45 років. На другому місці (за кількістю) – хворі віком 60-75 років. Найменше – осіб, старших 75 років".
Тож Андрій Орфін наголошує: соціальна дистанція, маски та антисептики не втрачають актуальності. Закликає жителів Львівщини якомога швидше вакцинуватися:
"До нас у стаціонар не поступали хворі, які були вакциновані. Крім того, ви можете порівняти, яким був рівень захворюваності три місяці тому і яким він є зараз. Ви побачите значний спад, а це означає, що вакцинація працює. Вакцинація – доступна і є вже всі вакцини, які хотіли отримати люди, - і Pfizer, і Moderna".
Лікар зауважив, що кожного дня вакцинується значна кількість людей. Побічних ефектів не зафіксовано. Вакцинація досить легко переноситься. А от погане самопочуття після вакцинації, за словами фахівця, – нормальне явище.
"Вакцина – це агент, який повинен спровокувати імунну відповідь. Люди думають, що підвищення температури – це погано. Але підвищення температури – хороший знак. Це означає, що ваш імунітет зреагував на введену вакцину і у вас активно виробляються антитіла", – пояснив інфекціоніст.
Звернув він увагу на ще один важливий момент: "Багато людей думає, що як тільки їм ввели першу дозу вакцини, вони вже суперзахищені і не можуть захворіти. Але період від щеплення до вироблення достатнього титру антитіл – це мінімум 2,5 тижні. За кілька днів виробляються антитіла класу IgM, проте це – нетривалий імунітет, а нас цікавить тривалий (антитіла класу IgG)".
Також Андрій Орфін підкреслив, що вакцина не може викликати самого захворювання:
"Є випадки, коли людина приходить на щеплення, а через 2-3 дні отримує позитивний ПЛР-тест і має клінічну картину COVID-19. Зазвичай це означає, що людина в інкубаційному періоді, коли вірус уже розмножувався в її організмі, але симптомів ще не було, прийшла на вакцинацію, отримала щеплення і так у часі збіглося так, що у неї через 2-3 дні розвинулася хвороба".
Лікар закликає тих, хто приходить на щеплення не скупчуватися у групи і не стояти щільно: "Черга має бути з дотриманням соціальної дистанції. Маска повинна обов’язково закривати ніс і рот".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе