"Швидко завезти дрони можемо лише нелегально, а офіційна передача може тривати тижнями", - волонтер Олександр Лабецький
Щоб завезти в України Mavic – 3, потрібно брати дозвіл в Державній службі експортного контролю, у той час, коли в Європі вони не входять у перелік товарів подвійного призначення
Про це волонтер розповів "Еспресо.Захід".
"Четвертого грудня у Києві відбувався всеукраїнський саміт волонтерів, — розповідає голова ГО "Нескорені" Олександр Лабецький. – Під час однієї з дискусій йшлося про товари подвійного призначення. До його переліку входять дрони. Відповідно, щоб офіційно завезти техніку, потрібно брати дозвіл в Державній службі експортного контролю і процедура може тривати тижнями. Наприклад Mavic – 3 у Європі не входить до товарів подвійного призначення, а в Україні треба брати дозвіл, щоб їх завезти. Не може бути обмежень. У величезного фонду Razom for Ukraine з їхньою юридичною підтримкою, чотири сотні дронів два місяці на кордоні стояли, а що говорити про звичайних волонтерів"?
Тож волонтери звернулися з відкритим листом до президента України, Кабінету Міністрів та інших державних служб, аби розв'язати це питання.
"Влада має швидко реагувати під час війни, — переконаний волонтер. – Поки що відповіді ми не отримали. Ситуація з дронами в країні не змінилася".
- Нагадаємо, народні депутати просять розв'язати проблему із завезенням дронів в Україну.
- Волонтери розповіли, що почало складно завозити дрони в Україну. Зокрема у БФ "Razom for Ukraine" вже два місяці стоять на кордоні майже чотири сотні дронів. Щоб перевезти дрон, потрібно треба приїхати у військову частину, випросити командира, а далі передати це на митницю. Процес дуже затягують.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер
- Актуальне
- Важливе