![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
"Шампанські очі 2.0": у Львові відбудеться концерт до Дня народження Кузьми Скрябіна
Найвідоміші хіти музиканта виконає оркестр Національного театру імені Марії Заньковецької разом з відомими артистами
Журналістка "Еспресо.Захід" відвідала репетицію артистів.
Останні приготування відбуваються у залі Національного театру імені Марії Заньковецької. Тут оркестр разом з українськими артистами готується до концерту в пам'ять легендарного співака та композитора Кузьми Скрябіна. У день його народження вони готуються виконати найкращі хіти музиканта.
"Ми хотіли згадати Андрія та його манеру виконання, - каже керівник оркестру Богдан Мочурад. - Тому що левова частка успіху Скрябіна, як проекту, саме в особистості Андрія. Він не був вокалістом, не мав розвиненого вокалу, не міг дивувати глядачів вокалом, але мав щось таке, що людей, як магніт притягувало. І ось ця його манера спілкування з глядачами, манера проводити концерти – була неперевершена. І ми будемо намагатися це передати".
Виконати пісні Кузьми зголосилися кілька десятків відомих виконавців. Серед солістів – Зіновій Карач. Йому доводилося неодноразово працювати з музикантом на знімальних майданчиках. Пригадує – Андрій Кузьменко завжди був веселий, енергійний, з почуттям гумору, але водночас дуже глибокий та філософський.
"Ми багато років тому Києві знімалися разом в рекламі інтернет проекту, - пригадує Зіновій Карач. - Довго чекали поки зйомки завершить масовка, щоб потім перейти до наших сцен. Як виявилося, важко їх знімати, тому що в Андрія такий запас гуморного підходу до своїх реплік, до мізансцени, що ми просто в один прекрасний момент зупинилися і дали йому волю дуріти і божеволіти. В результаті рекламний ролик вийшов не по сценарію, а так, що вдалося зліпити з того бісогонства, яке влаштовував Андрій і ми поруч з ним. Це була людина безмежної любові до світу і маємо надію, що ми цю доброту зможемо посіяти серед глядачів".
Андрія Кузьменка вже сім років немає з нами, але його пісні досі не втрачають актуальності. Їх знають та співають змалечку, а концерти досі збирають аншлаги. Тому організатори вирішили зробити фестиваль імені Кузьми.
"Це не є реквієм, а свято музики, - зазначає організатор концерту Петро Луцишин. – Це свято пам'яті в хорошому розумінні цього слова. Я думаю, це така собі розрядка, яка зараз потрібна людям, котрі в "казані" війни варяться щодня. Ми хочемо показати, що поміж сирен можна працювати, поміж сирен можна слухати, можна підтримувати музику, мистецтво та економіку".
Відтак організатори на концерті організатори планують започаткувати фестиваль. І щороку 17 серпня збиратися, щоб співати улюблених пісень Кузьми Скрябіна.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)