Родину Пежанських у Львові пізнавали гості найстарішої бібліотеки в Україні. Фото
Екскурсія науковою бібліотекою ЛНУ імені Івана Франка стала третьою подією у низці запланованих у межах відзначення у Львові року знаменитої української родини Пежанських
Про це інформує Еспресо.Захід
Третя подія в низці запланованих у межах відзначення у Львові року родини Пежанських, а саме екскурсія науковою бібліотекою Львівського національного університету імені Івана Франка, зібрала неочікувано багато люду.
Чи спрацював авторитет голови оргкомітету з організації святкування у Львові року родини Пежанських, відомого львовознавця Романа Метельського, який дурні не запропонує. Чи реноме директора наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка Василя Кметя, який завжди дуже цікаво розповідає й особисто провадив усіх гостей коридорами книгозбірні. Чи приваба самої цієї бібліотеки, яка як навчальна книгозбірня бере початки з 1608 року зі школи при єзуїтському колегіумі і, відповідно, є найстарішою в Україні та за понад чотири століття назбирала не тільки цікавих книжок, а й власних цікавих історій Але людей прийшло так багато, що довелося ділити всіх присутніх на дві групи.
Особистість українця Григорія Пежанського (який у перші роки ХХ століття спроектував будинок бібліотеки, що став одним із наймодерніших у тогочасній імперії) перетворилася не тільки на відправний момент розповіді, а й на той міцний каркас, що не дав цій розповіді хаотично розсипатися. Адже кількість цікавого фактажу зашкалює. Ця бібліотека стала місцем, де не тільки зберігають книги, а середовищем активного спілкування (до слова, книгозбірня обслуговує півтора мільйона читачів у 61 країні світу) та центром відповідних технологій. Тож наукова бібліотекою Львівського національного університету імені Івана Франка є сьогодні не тільки місцем гармонії. А тим, де, за словами Василя Кметя, людина насамперед шукає себе…
- У Львові проводять 3D-сканування пам’яток архітектури
- Актуальне
- Важливе