Еспресо. Захід
Ексклюзив

Ризик великої війни: чи готова Україна до нової агресії Росії?

Ольга Лень
22 листопада, 2021 понедiлок
13:42

Начальник штабу оборони Великої Британії сер Нік Картер, який цього місяця йде з посади, заявив, що британські військові мають бути готові до війни з Росією.

Зміст

В інтерв’ю, яке вийшло в ефір 14 листопада, він висловив побоювання, що ризик "прорахунку і випадкового початку війни" між Російською Федерацією і Заходом зараз найбільший за десятиліття.
 

Генерал Картер: РФ зараз – більша загроза для Східної Європи, ніж 2014-го

За словами британського військового, зараз Росія становить більшу загрозу для Східної Європи, ніж навіть 2014 року, коли він очолив генеральний штаб.

Традиційні дипломатичні інструменти та механізми, доступні під час "холодної війни", зараз зникли і в умовах багатополярного світу "є більший ризик, що ескалація може призвести до прорахунків" і початку війни, вважає генерал Картер. Для досягнення мети опоненти Заходу тепер використовують будь-які засоби, включно з мігрантами, цінами на газ, проксі-силами, кібератаками й дезінформацією.

У середу, 17 листопада, шеф Пентагону Ллойд Остін також закликав РФ діяти більш відповідально й відкрито. Він заявив, що США продовжують стежити за діями військових Росії біля кордонів України, але не можуть до кінця розгадати плани Москви.

"Я закликаю Росію бути більш транспарентною з приводу того, що вона збирається робити, та здійснювати кроки відповідно до Мінських домовленостей", – сказав він і додав, що підтримка з боку Вашингтона суверенітету та територіальної цілісності України є непохитною.

Блінкен: Міграційна криза має на меті відвернути увагу від дій Росії на кордоні України

Другий тиждень світ спостерігає, як режим Лукашенко кидає мігрантів, наче снаряди, на прорив кордону Польщі. Однак на другому плані відбуваються ще більш небезпечні речі. Державний секретар США Ентоні Блінкен у телефонній розмові з міністром закордонних справ Польщі Збігневом Рау висловив думку, що дії режиму Олександра Лукашенка, спрямовані на розпалювання міграційної кризи на кордоні Білорусі та Польщі, насправді мають на меті відвернути увагу від дій Російської Федерації на кордоні з Україною.

Дослівно це саме сказав у вівторок і міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

"Штучно викликана міграційна криза, яка переходить у гуманітарну, може бути лише прикриттям активних дій проти України. Ми дуже стурбовані цим, тому що Росія продемонструвала свою здатність швидко переміщати досить великі потужності на великі відстані. Можливо, швидкої передислокації потужностей буде недостатньо для більшого конфлікту з Україною, тому що Україна, зі свого боку, зараз набагато краще підготовлена, ніж це було сім років тому, але це, безумовно, може спричинити кризу в регіоні", – зазначив Арвідас Анушаускас.

Про переміщення російських військ біля кордонів України стало відомо ще наприкінці жовтня. 30 жовтня The Washington Post написав про переміщення техніки й особового складу після того, як у Білорусі закінчилися спільні російсько-білоруські військові навчання "Захід-2021". Посадовці на умовах анонімності повідомили, що рух військ у бік України спостерігався з кінця вересня. Зокрема зазначали, що, ймовірно, 1-ша гвардійська танкова армія РФ переміщує особовий склад і техніку в бік України. А 41-ша загальновійськова армія, яка зазвичай базується в Новосибірську, не повернулася до Сибіру, а з’єдналася з іншими російськими силами біля українського кордону.

Politico: Розгортання військ Росії було прихованим

Видання Politico опублікувало супутникові фото компанії Maxar Technologies, зроблені 1 листопада, на яких видно скупчення бронетанкових частин, танків і самохідної артилерії разом із наземними військами в районі російського міста Єльня неподалік кордону з Білоруссю. За даними приватного розвідувального агентства Janes, техніка Четвертої танкової дивізії Росії була переміщена в райони Брянська та Курська поблизу північного кордону України. Підрозділи оснащені основними бойовими танками Т-80У та самохідною артилерією. Нещодавнє розгортання Росії було прихованим, часто відбувалося вночі та здійснювалося елітними наземними підрозділами, на відміну від досить відкритого нарощування навесні цього року.

Того ж дня Головне розвідувальне управління Міноборни заперечило цю інформацію, заявивши, що це психологічна операція проти України. 2 листопада секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов у коментарі "Радіо Свобода" наговорив ще більше.

"Йде свідома дезінформація всього суспільства. Скажімо так – те, що вони там пишуть, не відповідає дійсності. Ми спостерігаємо за всіма процесами, це дезінформація, і нам незрозуміло, для чого вони це роблять… Що буде завтра, не знаємо, на сьогодні такої концентрації, такого скупчення того, що вони пишуть, немає. Хай вони покажуть фотографії, які були там місяць тому, два тижні тому – ви побачите одні й ті самі фотографії", – сказав Данілов.

Забродський: Інформація розвідок заходу жодного разу нас не підводила

"За вісім років нашого, в тому числі, близького військового партнерства, наші партнери, їхні оцінки, зокрема розвідувальна інформація, ще жодного разу нас не підводили. Дуже дивує в цій ситуації, чому вітчизняні спеціальні служби практично повністю відкидають будь-яку можливість відповідних подій уздовж наших кордонів. І чому в тих моментах і тих подіях, в яких партнери бачать загрозу, наші вітчизняні спецслужби не бачать нічого. Це дійсно цікаве питання", – зауважує генерал-лейтенант Збройних сил України, народний депутат України 9-го скликання, командувач Десантно-штурмових військ (2015-2019) Михайло Забродський.

Питання дійсно цікаве. Можна лише припустити. Або західні партнери не поспішають ділитися з українським керівництвом розвідувальною інформацією, або в Офісі президента не здатні зрозуміти, що їм повідомляє розвідка. Або мізки оточення Зеленського окупував наратив російської пропаганди про "зовнішнє управління". Навіть заява речника Пентагону й терміновий візит керівника ЦРУ Вільяма Бернса до Москви, де він попередити Кремль, що США уважно стежать за нарощуванням військ РФ біля кордону з Україною, не привели до тями Офіс українського президента.

Речника Зеленського Сергія Никифорова випустили на публіку з дивовижно недоречною заявою: "Залишається відкритим питання, навіщо американські ЗМІ розповсюджують таку інформацію, чи правдива вона. В Офісі президента зараз з цього приводу немає нічого такого, ніякої інформації на підтвердження".

Десять днів керівники України заперечували загрозу. Лише 10 листопада Зеленський зібрав РНБО і визнав загрозливі маневри російських військ. 

Чалий: не можна вести власну гру, коли треба координація з партнерами

"Від президента Зеленського це звучало як: "Не сійте паніку, це інформаційна спецоперація". У мене є своє припущення. Можливо, йому подали цю інформацію таким чином, що вона в його уяві виглядала як шантаж Путіна. Тобто, це вже питання, як подають інформацію президенту. Можу собі уявити людину, яка хоче заглянути в очі Путіна й зустрітися тет-а-тет, і тут раптом отака от ситуація, коли ні про який тет-а-тет мови бути не може. Не можна, я вважаю, грати у свою політичну гру, коли треба діяти скоординовано з партнерами-союзниками в такому питанні, як захист суверенітету України", – зазначив Валерій Чалий, Надзвичайний і Повноважний посол України, посол в США (201502019).

Українська влада почала реагувати аж після того, як Сполучені Штати поділилися з європейськими союзниками побоюваннями, що Росія, можливо, розглядає потенційне вторгнення в Україну на тлі посилення напруги через мігрантів і постачання енергоносіїв. Про побоювання США повідомило агентство Bloomberg 11 листопада.

Bloomberg: РФ розглядає можливість вторгнення в Україну

До того ж, Росія не заперечує накопичення військ. Офіційні особи РФ кажуть, що розміщення військ на території є їхньою внутрішньою справою. І що Росія не має наміру зараз розпочинати війну з Україною, але хоче показати готовність до застосування сили в разі потреби.

Ситуація дещо схожа на ту, яка була в квітні цього року. Тоді РФ стягнула до кордону України 100-тисячну армію. Напруження спало лише після особистого дзвінка президента США Байдена до Путіна. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель пояснює суть дій РФ зараз.

"Після останнього військового нарощування на кордоні з Україною російські війська були відведені, однак вони лишили багато важкого обладнання, тому здатні розгортатися швидко. Це лише переміщування людей, а не важкого обладнання. Попереднього разу військове нарощування викликало в нас велику тривогу і цього разу створюється таке ж враження", – каже верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Але чи розуміє українська влада масштаб небезпеки? Судіть самі.

"Така небезпека існує. І я припускаю, що час до часу ця небезпека знову існуватиме, знову буде загострюватися. Йдеться про поновлення активних бойових дій з боку РФ. Але треба мати на увазі, що це своєрідний стиль Путіна – стиль провокацій. Він свідомо провокує, накопичує війська поблизу кордону з Україною, а потім нічого не відбувається. Тобто ми звертаємо на це увагу, західні партнери й союзники звертають на це увагу, а потім він знову відводить війська. І так це час від часу буде відбуватися. Треба бути готовими. Ми маємо бути готові в будь-який момент до того, щоб дати рішучу відсіч новому спалаху агресії. Але що більше ми будемо готові, то менша вірогідність, що це станеться", – каже Олександр Мережко, голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, фракція "Слуга народу".

Однак цього разу ситуація відрізняється від звичайного загострення.

Чалий: Візит голови ЦРУ до Москви – це надзвичайна ситуація

"Ситуація нагадує 2015 рік, або загострення, яке було у зв'язку з атакою на українські катери в Чорному морі. Тоді я сам виходив на FOXnews, на інші американські телеканали й коментував ситуацію в прямому ефіріцю. Зараз щось подібне. Але якщо говорити про зустріч глави ЦРУ з візаві в Москві та ще більш важливішу розмову з Путіним, то це формат, який дуже рідко використовується. І він свідчить про незвичайну ситуацію", – переконаний Валерій Чалий.

Про надзвичайну ситуацію також свідчать активні польоти авіації НАТО та Російської Федерації поблизу України й десантування російських військ на полігон в Білорусі за 5 кілометрів від кордону Литви та 30 кілометрів від кордону Польщі. До речі, не надто успішне, бо два російські десантники загинули.

Міноборони Росії: Київ готує силове повернення окупованих Росією територій

Заяви міністерства оборони РФ вже зараз нагадують доповіді з фронту.

"Міноборони Росії фіксує підвищення військової активності США та їхніх союзників по НАТО в Чорноморському регіоні. Перш за все зросла інтенсивність дій військово-морських сил, засобів повітряної і морської розвідки, а також стратегічної авіації. За останню добу виявлені і супроводжувалися радіолокаційними засобами зенітних ракетних війск Повітряно-космічних сил Росії чотири розвідувальні літаки НАТО. Польоти розвідників U-2S, RC-135 і двох базових патрульних літаків P-8А Poseidon виконувалися в повітряному просторі над північно-західною і центральною частинами Чорного моря. У період з 12 до 15 години літак розвідник RC-135 ВПС Великої Британії спробував наблизитися до державного кордону Російської Федерації в районі південно-західної частини Кримського півострова. З метою контролю за його діями було здійснено підйом винищувача Су-30 ПКС Росії зі складу чергових сил. На віддалі близько 30 кілометрів від державного кордону Російської Федерації до літака-розвідника підлетів російський винищувач Су-30, після чого британський літак змінив курс у напрямку від кордону Росії. Зараз есмінець Porter і штабний корабель Mount Whitney продовжують рух у західну частину чорноморської акваторії. Контроль за діями американських кораблів веде крейсер "Москва" і фрегат "Адмирал Эссен" Чорноморського флоту. Міністерство оборони Росії розцінює військову активність США та їхніх союзників у Чорноморському регіоні як вивчення передбачуваного театру воєнних дій у разі підготовки Україною силового вирішення конфлікту на південному сході", – йдеться в заяві офіційного представника міноборони РФ генерал-майора І. Кошенкова від 11 листопада.

От що цікаво. Якщо РФ рухає свої війська біля кордону України, то вони вважають це власною інтимною справою. А якщо Україна робить щось на власній території, то починається загальна російська істерика. Навіть Путін відреагував на спільне тренування українських ВМС із кораблями США, Туреччини та Румунії в акваторії Чорного моря. Таке от лукавство.

Путін: Маневри НАТО – серйозний виклик для РФ

"США та їхні союзники по НАТО проводять незаплановані, я хочу це підкреслити – незаплановані – навчання в акваторії Чорного моря. Причому не просто сформоване достатньо потужне угруповання кораблів, але використовується в ході цих навчань і авіація. У тому числі стратегічна авіація. Використовується В51 – це достатньо вже старенький літак. Але справа не в носіях, а в тому, що в них на борту бойова стратегічна зброя. Це серйозний виклик для нас", – заявив Владімір Путін 13 листопада.

Що ж особливе в нинішній ситуації? Що змусило міністрів усіх провідних західних країн протягом останніх днів зробити заяви щодо російської загрози?

Китай може почати захоплення Тайваню одночасно з атакою Росії на Україну

Є загроза, що Китай розпочне вторгнення на Тайвань. Якщо Китай синхронізує дії з Росією, то США й НАТО буде складно відразу реагувати на обидва виклики.

В Європі, крім кризи з мігрантами на білорусько-польському кордоні, Росії вдалося створити напруження на Балканах. У Косово, Боснії і Герцеговині та навіть Чорногорії ситуація розпалилась аж настільки, що вже кажуть про загрозу поновлення збройного конфлікту.

До того ж Європу охопила енергетична криза. Дилему, що постала перед Європою, найбільш точно висловив прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. По суті, РФ сподівається, що Європа обміняє Україну на поставки газу.

"Сподіваюся, що інші європейські країни зможуть усвідомити: вибір незабаром постане між тим, чи підсісти ще більше на російські вуглеводні, які йдуть через гігантські нові трубопроводи, чи заступитися за Україну й виступити на захист справи миру і стабільності", – заявив Борис Джонсон.

До того ж в Україні РФ намагається розбухати заворушення антиваксерів і соціальні протести.

Пік дестабілізації: листопад-грудень 2021-го чи лютий-квітень 2022-го

10 листопада перший заступник секретаря РНБО України Руслан Демченко опублікував на сайті Укрінформу статтю, де стверджує пік дестабілізації України за задумом російських "стратегів", може припадати або на листопад-грудень 2021 року (конвергенція енергетичних, пандемічних, соціально-політичних чинників, а також спокуса спровокувати "газовий колапс" у ЄС для прискорення сертифікації "Північного потоку-2"), або на лютий-квітень 2022 року (більш імовірний варіант, коли "точка кипіння" українців під впливом усіх гібридних дій РФ може бути найвищою).

Іноземні медіа також вказують різдвяні світа цього року й початок весни наступного як можливий час для наступу РФ на Україну. Що може бути метою такого наступу? Одні експерти кажуть про бажання отримати сухопутний коридор у Крим. Але деякі аналітики стверджують, що зараз Путін може хотіти взагалі остаточно отримати від Заходу визнання України безумовною сферою впливу РФ.

"Схоже, що змінилася оцінка Росії того, куди йдуть справи, – сказав Блумберг Семюел Чарап, старший політолог корпорації RAND. – Здається, вони дійшли висновку, що якщо щось не зроблять, тенденції прямують до того, що Росія втратить Україну".

РФ хоче остаточно вирішити питання України

Що може зробити для нас Захід і що ми самі можемо зробити в цій ситуації?

З одного боку, високий представник ЄС Жозеп Боррель каже, що ЄС не надаватиме військової допомоги Україні:

"У нас немає військового альянсу з Україною. Тож якщо виникає питання, що ми робитимемо завтра в Україні, перед фактом того, що може статися на кордоні – ми продовжуватимемо діяти так само, в рамках дій, вжитих з часів, коли Росія захопила Крим і почала війну на Донбасі У нас є Угода про асоціацію, Східне партнерство, які охоплюють широке коло питань, у нас є солідарність з Україною, і ми залучені до зусиль щодо захисту та підтримки територіальної цілісності України".

З іншого боку. США передали Україні приблизно 80 тисяч кілограмів боєприпасів. На початку вересня уряди країн підписали угоду про стратегічні засади оборонного партнерства між міністерствами оборони України та США. Угода, зокрема, передбачала надання Україні додаткових $60 млн. До американської допомоги входитимуть бронебійні системи Javelin та інше оборонне летальне та нелетальне обладнання, яке дасть змогу Україні ефективніше захищати себе від російської агресії.

Перша партія в межах додаткової допомоги прибула в Україну 10 жовтня, друга – 18 жовтня, третя – 22 жовтня.

А міністр оборони Швеції заявив, що обговорюється можливість відправки в Україну військових. Німеччина вирішила призупинити сертифікацію "Північного потоку-2. Берлін і Париж на тижні оприлюднили спільну заяву такого змісту: "У разі нової спроби підриву територіальної цілісності України на РФ чекають серйозні наслідки".

І не забуваймо про літаки НАТО та кораблі в Чорному морі.

Експерти про основні напрями допомоги від НАТО Україні.

"Таких прикладів було чимало протягом останніх років, зокрема з 2014 по 2019 рік. Це і присутність в нашому повітряному просторі розвідувальних безпілотних апаратів, і стратегічних бомбардувальників. І проведення спільних навчань в українському небі, зокрема, з винищувальною авіацією повітряних сил США. Це постійна присутність військових кораблів НАТО в Чорному морі. Це постійний моніторинг і контроль тієї ситуації навколо наших кордонів. І взагалі, в європейській частині РФ – усе те, що може бути потенційним загрозливим напрямком для нас", – каже Михайло Забродський.


Фото: 5.ua.

"Перш за все, причина цього всього – вакуум безпеки, який створився між РФ та НАТО. На жаль, ми в цьому вакуумі безпеки, як і Білорусь. Білорусь пішла в підпорядкування Росії. Наш вибір був – членство в НАТО. Ми маємо якомога швидше ввійти в систему колективної оборонної безпеки. На жаль, сьогодні немає консенсусу в НАТО стосовно нашого членства. Але це питання часу. Тому що бути просто буферною зоною Україна не може, не буде. І це спричинило війну.

Тому найкраще, що вони могли б зробити – прийняти геополітичне рішення щоби кордон НАТО та ЄС проходив по східному кордону України. Тоді буде спокійніше нам взаємодіяти з РФ. Це глобальне рішення, яке сьогодні, на жаль, так швидко не буде прийняте.

Те що можна зробити зараз: підсилити спроможності України в обороні постачанням летальних оборонних озброєнь; розміщенням в Україні пунктів постійної дислокації та тренінгу наших партнерів; постійним перебуванням і чергуванням в Чорному морі. Пришвидшення всіх наших угод з постачання та допомоги.

І є ще два питання. Перший момент - це підсилення України економічно та інституційно, щоб ми були більш всередині сильні. Це і боротьба з корупцією, але, в першу чергу, це державне управління. Щоб якість державного управління була іншою, в тому числі, в сфері безпеки. Другий момент - це тиск на ворога, тиск на РФ санкційними заходами. політичними заходами, заходами превентивного характеру, щоб зменшити агресивні настрої супротивника", – додає Валерій Чалий.

Чи зможе Україна скористатися цією допомогою, залежить передусім від адекватності влади.

"Міністр оборони, РНБО і президент у першу чергу діють на випередження, наша дипломатія діє на випередження. Я задоволений їхніми діями. І треба мати на увазі, що ми бачимо тільки верхівку цього айсберга. Головна робота, якої ми не бачимо, відбувається дуже активно. Всі розуміють, керівництво розуміє небезпеку і вони діють дуже активно для того щоб захистити країну, і для того щоб широкомасштабної ескалації не відбулося", – заявив Олександр Мережко, голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, фракція "Слуга народу".


Фото: glavcom.

Валерій Чалий натомість зазначає, що для нього є незрозумілим розподіл обов'язків у владі, і він бачить, що партнери більш довірливо ставляться до української дипломатії.

"Але в цьому випадку питання стосується безпосередньо оборони. Тобто тут має бути максимальна активність міжнародних контактів по лінії людей, які в Президента є найближчими радниками і виконавцями якрах по цьому напрямку. Це і секретар РНБО, який мав би проконтактувати з усіма своїми партнерами. Це і міністр оборони, який у нас на цей момент якраз змінився і зустріч відбувається тільки зараз, а могла би при правильній кадровій позиції бути ще під час візиту в Україну очільника оборонного відомства США пана Ллойда Остіна.

Власне, я не бачу щоб воєнний кабінет збирався. Принаймні збір воєнного кабінету і аналіз ситуації – це те, що потрібно було зробити", – наголошує він.

І додає: "Ще дивує низька активність парламенту в цьому питанні. Адже Верховна Рада мала б розглянути зміни до бюджету і підсилення оборонної складової. І треба швидкі рішення щодо оборонного замовлення. Це тільки на минулому тижні ухвалювали, але, я так розумію, це ще не останні зміни. Так що ключова проблема наших гілок влади – що виконавчої, що законодавчої – неадекватність".

Я розумію, що ми намалювали досить страшну картину. Але варто усвідомлювати, в якій складній ситуації ми опинилися. Днями Росія перетворила свій супутник на купу уламків. Ця дія настільки необачна, настільки нагадує сюжет фантастичного фільму-катастрофи, що пояснити його можна лише одним чином – РФ навмисно показує крайню міру відмороженості. Це тиск. Але що може переконати Кремль, що тиск не вдався й наслідки для РФ будуть більші, ніж прийнятні для Москви? Світ і Україна намагаються вгамувати відморозка. А це важке завдання.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.2
    Купівля 41.2
    Продаж 41.71
  • EUR
    Купівля 45.9
    Продаж 46.63
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
20 вересня
22:44
Львівські митники у вантажівці з гуманітаркою виявили новий одяг на 900 тис. грн
22:30
Міжнародна ніч кажанів: чому летючі миші потребують захисту
22:13
На Закарпатті продавець боєприпасів до гранатомета може сісти на сім років
21:55
туризи
На Львівщині створять три нові туристичні маршрути: де вони пролягатимуть
21:34
новини Тернопільщини
На Волині на 15 років засудили за держзраду працівника "міністерства ДНР"
21:15
Огляд
Пейджери в епоху смартфонів: як Моссад перетворив стару техніку на зброю
21:03
Юрій Бабінець
Президент нагородив паралімпійця із Ковеля орденом "За заслуги"
20:46
Укрпошта
Сплачувала свої кредити коштами пошти: на Прикарпатті судитимуть начальницю відділення
20:28
контрабанда
Митники виявили на Буковині першу контрабанду IPhone 16
20:06
На вихідних у Львові попрощаються із захисниками Андрієм Лисецьким та Любомиром Мацюком
19:48
Іван Бучко
Був голосом греко-католицької церкви у Західній Європі: на Львівщині відкриють меморіал архієпископу Івану Бучку
19:29
Виробничо-перевантажувальний комплекс "БФ ТЕРМІНАЛ"
Виробничо-перевантажувальний комплекс із Закарпаття увійшов у трійку індустріальних парків, які отримають державне фінансування
19:09
Сонце
Мінлива хмарність: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 21 вересня
19:07
На Закарпатті наступного тижня розпочнуться роботи зі зведення постійного мосту на кордоні з Румунією
18:59
У Тернополі 11 захисників посмертно нагородили почесними орденами
18:39
світлофори
У Львові синхронізували ще кілька світлофорів: де і як вони працюють
18:27
мобілізація
Незаконне переправлення через держкордон і ухилення від мобілізації: на Буковині відкрили по пів тисячі кримінальних проваджень
18:15
На Тернопільщині отримав підозру чоловік, який обіцяв за гроші ухилення від мобілізації та закриття кримінального провадження
18:00
Буковинський державний медичний університет
Чернівецька облрада просить присвоїти Буковинському державному медичному університету статус національного
17:43
Організаторам злочинної схеми, які завдали 290 млн грн збитків Чернівецькій митниці, оголосили вирок
17:36
діти, злочини росії
На Буковині за рік розслідували 200 кримінальних проваджень, пов'язаних зі злочинами РФ проти нацбезпеки 
17:30
Оновлено
Свято музики у Львові 2024
Куди піти у Львові з 16 по 22 вересня: кактуси у Ботанічному саду та мюзикл "Чарлі і шоколадна фабрика"
17:24
У Франківську відбудуться заходи до Європейського тижня спорту
17:11
Львівські митники викрили керівника благодійного фонду, який хотів ввезти комерційний вантаж, як гумдопомогу
16:55
перетин кордону, пункт пропуску, черги на кордоні
З 24 вересня на кількох пунктах пропуску з Польщею ремонтуватимуть дорогу, можливі затримки руху
16:37
Центральна міська лікарня Рівного 20 вересня відзначає 80-річчя
16:21
якість повітря
Шість міст заходу України увійшли в десятку з найбільш забрудненим повітрям
16:12
 За місяць 10 млн грн прибутку: поліція затримала злочинну групу, яка діяла на території трьох областей
15:55
На Львівщині військовий заплатить 17 тис. грн за те, що виконував обов'язки в нетверезому стані
15:46
організатор схеви виїзду ухилянтів за кордон
На Тернопільщині затримали чоловіка, який допомагав ухилянтам виїхати за кордон за $9 тис.
15:34
У Львові дитина зачинила на балконі бабусю: рятувальники визволяли літню жінку через вікно
15:27
Ексклюзив
козацька чайка "Пресвята Покрова"
Збудована у Львові козацька чайка "Пресвята Покрова" прибуде до Лондона
15:02
Засідання комісії фінансів
У Львові виділять кошти на встановлення сонячних електростанцій у школах, дитячих садочках та поліклініках
14:45
Буковинця, який наказував катувати українських військовополонених, заочно засудили до 15 років в’язниці
14:29
Ніна Пашкевич
На війні з РФ загинула спортсменка з Рівненщини Ніна Пашкевич
14:14
Валерій Лобов
Мріє про біговий протез: у центрі UNBROKEN допомогли відновитись командиру роти штурмовиків з Хмельниччини
14:05
шахрай_ухилянти
Львів'янин видурив в українки в Дубаї гроші через інтернет
13:47
дендропарк "Софіївка"
У Рівному створять дендропарк
13:31
ракетний удар Львів
Львів'янам, чиї будинки пошкоджені внаслідок ракетної атаки РФ, відшкодують ще майже 2 млн грн
13:23
Ексклюзив
експозиція Музею Гідності
Як у Львові "заморозили" створення Музею Гідності та що буде після підпалу "Дзвону"
Більше новин