Прикордонники, виконавши бойове завдання, повернулися на Закарпаття із врятованими собаками
Прикордонний підрозділ, який нещодавно після виконання бойового завдання повернувся на Закарпаття, привіз із собою врятованих собак
Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон, передає "Еспресо.Захід".
Прикордонний підрозділ, який нещодавно прибув після виконання бойового завдання на ротацію, повернувся на Закарпаття у дещо більшому складі, ніж за списком. До нього додалося "позаштатне кінологічне відділення". Разом з прикордонниками у строю стояли їх вірні чотирилапі друзі. Усі приїхали з хлопцями з війни.
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
Більшість собак потрапили до прикордонників ще маленькими цуценятами і буквально пройшли з хлопцями війну.
"Завжди були поруч – у бліндажах, у розташуванні, інколи під час виїздів. Вони чатували, сповіщали про підозрілий шум, гріли своїм теплом. Хлопці ділили з ними ліжко і їжу, чотирилапі віддячували відданістю і пильністю", – зазначили у повідомленні.
Чорна Дашка народилася від безпритульної собаки під кулеметом ДШК на Чернігівщині. Прикордонник Василь пошкодував її і взяв під опіку. Дашка пройшла з ним Слов’янськ, з ним же повернулася додому.
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
Вівчарку Гайку прикордонник Іван отримав як подарунок на день народження, який зустрічав також у Слов’янську. Військовий розповідає, що у довгі зимні ночі вона йому була порятунком від холоду, а "її мокрий носик – від туги та поганого настрою". Під час одного з обстрілів Гайка отримала поранення і отримала лікування нарівні з бійцями.
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
Руду Альфу знайшли ще зовсім крихітною біля ями від прильоту ворожої міни. Її забрав звідти прикордонник Євген із Закарпаття.
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
"Маленька, але відважна собачка відтоді ні на крок не відходить від свого рятівника. Таких історій у підрозділі — з десяток. Усі привезені тваринки тепер житимуть у родинах наших захисників. Вони і надалі піклуватимуться про своїх бойових "хвостиків", адже для наших хлопців важливе кожне життя", – додають у дописі.
- На Львівщині діє єдиний в Україні Кінологічний навчальний центр від Держприкордонслужби. Хвостатих там вчать охороняти кордон України, шукати зловмисників і заборонені речі у валізах не дуже порядних людей. Про роботу Центру й те, як відбирають собак, журналістці "Еспресо.Захід" розповів фахівець кінологічної служби Олександр Ревуцький.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе