Прикарпатські депутати закликають офіційно перейменувати Росію на Московію
Івано-Франківська обласна рада закликала президента України Володимира Зеленського і Верховну раду відновити історичну справедливість та на офіційному рівні перейменувати РФ
Про це повідомляє "Бліц-Інфо", передає "Еспресо.Захід".
Як розповіла голова комісії з питань культури та духовності Мар’яна Гринечко, дане звернення підготували ще до повномасштабного вторгнення, втім потім відклали як тимчасово неактуальне.
Наразі, враховуючи дискусії з цього приводу у суспільстві, вирішили до нього повернутися. "За" проголосувала більшість з присутніх у залі депутатів.
Тож, Івано-Франківська обласна рада закликає відновити історичну справедливість і надалі використовувати назву "Московія" замість "Росія" та "Російська Федерація" на державному, офіційному, громадському рівнях, а також у ЗМІ на території України. Громадян РФ відповідно називати "московитами".
Як зазначається у тексті звернення, північно-східний сусід не лише свідомо й одноосібно привласнив славні європейські традиції Київської Русі, самовільно запозичивши велич спадщини Києва, але й неправомірно, без жодних на те об’єктивних історичних підстав користується вкраденою державною та географічною назвою – "Росія".
"Московська державність зародилася і зміцнилася в період Золотої Орди, в межах монголо-татарської держави. І світ знав її у ті часи винятково як Московію, що підтверджується численними географічними картами і атласами XV-XVIІІ ст. Московська держава повсюдно іменувалася як Московія, Московитія, а іноді й Тартарія. Лише у 1713 р. Петро І видав указ дипломатії називати її Росією чи "Государством російськім" і закріпив цю назву проголошенням Московії імперією в 1721 р. Відтак, щоби обґрунтувати спадкоємність назви "російська" від княжої Русі, постала нагальна потреба написати нову версію історії, що і втілила в життя вже Катерина ІІ. Це було зроблено з політичних міркувань, аби перейняти європейські ціннісно-світоглядні традиції Русі, адже сама Московська держава будувалася і протягом століть діяла на зовсім інших засадах – кочової азійської політичної культури, з її експансією, загарбанням чужих земель та жорстокою диктатурою...", - йдеться у документі.
Також у зверненні зазначається, що самою назвою Московія, привласнивши спадщину середньовічної Київської Русі, одночасно висловила претензії і на територію України. Вся історія взаємовідносин України з Московією – тому підтвердження.
Тож тепер, переконані депутати, коли ці відносини набули гострого військово-політичного протистояння, прийшов час відновити історичну правду.
- Нагадаємо, на сайті президента України зареєстрували петицію про перейменування Росії на Московію
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе