Потрібно ухвалювати рішення, які підтримають підприємців Львова, а мер вперто не хоче скликати сесію, – Петро Адамик
Львівський бізнес, який активно займається волонтерством, потребує підтримки міської влади. Депутати готові проголосувати за потрібні рішення, але мер Львова Андрій Садовий уперто не скликає сесії міської ради
Про це в коментарі "Еспресо.Захід" розповів голова фракції "Європейська Солідарність" у Львівській міській раді.
"Чому не збирається сесія? Це хороше питання. Але його потрібно адресувати до міського голови. А міський голова у нас завжди любив покерувати самостійно і це – доконаний факт. А нам зараз вкрай необхідно зібратися і подумати – що місто може дати підприємцям, які дуже широко залучені до різноманітних волонтерських, гуманітарних проєктів, підтримують і ЗСУ, і переселенців, і навчальні заклади, які переїхали і так далі. Тому я гадаю, що є дуже багато речей, стосовно яких місто могло би зменшити свої апетити. Наприклад, Київрада, яка збиралася вже двічі, скасувала орендну плату для літніх майданчиків", – каже Адамик.
Він наголошує: міг би зініціювати проведення сесії в обхід мера. Але не хоче, щоб засідання перетворилося на проголошення політичних заяв.
"Я попросив пані Ірину Кулинич, яка очолює департамент економічного розвитку, щоби ми напрацювали певні рішення, щоб ми проголосували за практичні кроки на підтримку львівських підприємців. Зменшили апетити міста в тому, що стосується, наприклад, податку на нерухомість, оренду на землю для тих підприємств, які реально щось роблять. І натомість збільшили ці збори для тих підприємств, які не вийшли з бізнесу на території Росії. Я пропонував це міському голові ще тиждень тому", – веде далі Адамик.
Він прогнозує, що невдовзі міськрада таки збереться. Хоча вважає, що Андрій Садовий відтягуватиме цей момент якнайдовше.
"Я думаю, що він не хоче скликати раду, бо його спитаються: а що ти робиш, друже? А чому комунальні підприємства просять заправляти їх безкоштовно? В них що, немає коштів? Бюджет за перші два місяці виконаний більш ніж на 100 відсотків. Тобто ми нічого не тратили. В нас на сьогодні в місті є велика економія.
Скажімо, школи мають кошти на харчування дітей і ми цих коштів не тратимо, бо діти навчаються онлайн. У школах живе зараз дуже багато переселенців. Але на бюджетній комісії ми зафіксували, що харчування переселенців іде за рахунок волонтерів, за кошт допомоги, яка надходить із Польщі, загалом з Європи, коштом підприємств, що вирішили підтримати людей. А харчування учнів – то лише один пункт витрат. Місто зараз насправді економить, бо багато корисних і правильних речей не є актуальними в воєнний час. Тому, враховуючи, що бізнес взяв на себе купу видатків, місто теж мало би якось своє плече підставити.
А Садовий веде себе так, як добрий комірник: нехай полежить тут на всякий випадок, під матрацом. А ми натомість може десь в когось позичимо, щось попросимо в міст-побратимів, аби подарували чи побудували житло для наших переселенців і так далі. Ні концепції, нічого. Я вже навіть чув, як міський голова виділяв державну землю під будинки для внутрішньо переміщених осіб. Це, напевне, зручно – розпоряджатися чужим майном. Але це, мабуть, неправильно", – підсумував Петро Адамик.
- Нагадаємо, ті, хто в Україні наживатиметься на гуманітарній допомозі, нестимуть кримінальну відповідальність.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе