Порівняно з початком року виклики "швидкої" на Львівщині зросли вп'ятеро
Локдаун дає свій результат, однак COVID-19 не поспішає здавати свої позиції.
Під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис розповів про епідситуацію на Львівщині, передає "Еспресо.Захід".
За попередню добу в області виявлено 1 639 нових випадків захворювання. Методом ПЛР проведено близько 3 000 досліджень. Тобто фактично кожен другий зразок виявився позитивним.
"Львівщина наростила обсяги тестувань і зараз за добу може проводити по 5 000 досліджень методом ПЛР, що дозволяє виявляти безсимптомних хворих або хворих з легкими формами, відправляти їх на самоізоляцію і таким чином розривати ланцюжок інфекції", - пояснив очільник профільного департаменту.
Він також повідомив, що за минулу добу у стаціонари, визначені для лікування пацієнтів з COVID-19, поступило близько 280 хворих. Загалом на стаціонарному лікуванні перебуває 3 418 пацієнтів, з них 245 – у реанімації (51 – на апаратах штучної вентиляції легень). В обласній інфекційній лікарні - 209 пацієнтів, у Центрі легеневого здоров'я – 298, у госпіталі у Винниках – 353, у лікарні швидкої медичної допомоги – 557. Найбільш завантаженими у районах області залишаються Стрийська міська (189 хворих) і Новояворівська районна лікарні (201 пацієнт).
Станом на ранок п’ятниці, 9 квітня, завантаженість ліжкової мережі становить 72,1%. Це – на 1,7% менше, ніж було на початку цього тижня.
Як зазначив головний медик області, епідситуація в області й надалі залишається "складною та доволі тривожною". Вже цілий місяць всі три показники, визначені відповідною постановою (через перевищення яких Львівщина й потрапила у "червону" зону карантинних обмежень), залишаються стабільно високими. Це - інтенсивний показник виявлення нових випадків (1000-1500 щодоби), показник госпіталізацій (74 на 100 тисяч населення при нормі 60) і показник завантаженості ліжок із киснем (70% при нормі не більше 65%).
Водночас Орест Чемерис наголосив, що "всі пацієнти, які потребують стаціонарного лікування, госпіталізуються. "Швидка" виїздить на всі виклики, попри те, що навантаження зросло у п’ять разів порівняно з початком цього року".
Проте чиновник не виключає, що ситуація може погіршитися, оскільки наразі показники не дають надії на якусь стабілізацію чи, тим більше, покращення. "Тож ми маємо думати над тим як розвивати ліжкову мережу, щоб забезпечити доступ пацієнтам до стаціонарної допомоги", - зазначив Чемерис і додав, що Міністерство охорони здоров'я довело до відома регіони, що 50% ліжкової мережі необхідно відвести під пацієнтів з COVID-19. У Львівській області налічується 11 000 ліжок. Тобто під "ковідних" хворих необхідно відвести 5 500.
Нещодавно у перелік закладів, які надаватимуть допомогу таким пацієнтам, внесли ще три: обласний кардіологічний центр, Золочівську і Сколівську районні лікарні, у кожній з яких розгорнуть по 80 ліжок. Однак навіть із цією кількістю бракуватиме ще 700 ліжок.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе