Польська влада щодо заручників Лукашенка почала застосовувати неєвропейські методи, - експерт VIPol Ігор Ісаєв

Журналіст з Польщі розглядає міграційний конфлікт на межі Білорусі та Польщі у кількох площинах.

"У цій ситуації є дуже багато площин, і вони виходять абсолютно поза межі Польщі", - сказав Ігор Ісаєв в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким" на Еспресо. Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
 

Перша з них – геополітична, про що говорять в українських медіа. І, зауважує експерт, - геополітичним голосом говорить також польська влада: "гібридна атака з боку Лукашенка", "гібридна атака з боку Путіна", "з боку східних тиранських режимів".

Друга площина – внутрішньополітична польська. "Дуже важливо розуміти, що у Польщі є великий конфлікт між владою та опозицією, країна поділена приблизно 50/50. У польському суспільстві немає суперечностей з приводу того, що це гібридна атака. Є суперечки довкола того, що ми з цим робимо? Влада говорить, що ми реагуємо силою, реагуємо, не побоюся сказати, методами Лукашенка. Польська опозиція, а ще більше – польське громадянське суспільство говорить, що все таки люди, яких використовує Лукашенко, є заручниками. І офіційна Варшава нехтує людським контекстом цих великих драм і трагедій".

Читайте також: Гібридна зброя Росії проти Заходу: як Путін використовує мігрантів

Три кілометри межі при польсько-білоруському кордоні Польща виключила з власного, європейського і міжнародного права, - застерігає Ігор Ісаєв.

Це площина етична. Бо Європейський Союз – це не тільки політична спільнота, це також громадянська спільнота як відповідь на катастрофи Другої світової війни і всього того, що тоталітаризм зробив з континентом. "І якщо ми думали, творячи ці структури, що вони нам допоможуть руйнувати мури, то тепер ми європейськими руками ці мури будуємо. Це лежить не у нашій етиці", - каже експерт VIPol.

На його думку, офіційна Варшава має намір використати ситуацію на свою користь.

Читайте також: Якщо мігранти увірвуться в Україну, то підуть не в ліси, а на два стратегічно найважливіших об’єкти, − експерт-міжнародник Андрій Андрейків

"Я маю таке враження, що польська влада трохи вичікувала того, що зараз відбувається. Бо, як свідчить скандал з витоком мейлів фактично правої руки прем'єра Польщі Міхала Дворчака, влада шукала і на білоруському кордоні, і в самій Білорусі шляхів підвищення своїх власних рейтингів. І оця антиемігрантська риторика досить сильно у першій фазі підняла рейтинги. Подивимося, що буде далі, бо громадська думка дуже міняється".

На думку Ігоря Ісаєва, Польща зможе впоратися з цим викликом тільки спільно з усіма членами ЄС. Натомість, каже він, "є конфлікт Варшави з Брюсселем. Перше, що треба було зробити ще влітку – говорити через Брюссель про санкції. Бо тільки Європа натякнула на майбутні санкції проти авіаліній, зразу в Turkish Airlines заявили про те, що не перевозитимуть до Білорусі громадян азіатських держав".

"Тут є ефективні методи дій, тільки Польща сама не може цього зробити. Треба діяти через Брюссель", - підсумував Ігор Ісаєв.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку