Польська влада щодо заручників Лукашенка почала застосовувати неєвропейські методи, - експерт VIPol Ігор Ісаєв
Журналіст з Польщі розглядає міграційний конфлікт на межі Білорусі та Польщі у кількох площинах.
"У цій ситуації є дуже багато площин, і вони виходять абсолютно поза межі Польщі", - сказав Ігор Ісаєв в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким" на Еспресо. Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Перша з них – геополітична, про що говорять в українських медіа. І, зауважує експерт, - геополітичним голосом говорить також польська влада: "гібридна атака з боку Лукашенка", "гібридна атака з боку Путіна", "з боку східних тиранських режимів".
Друга площина – внутрішньополітична польська. "Дуже важливо розуміти, що у Польщі є великий конфлікт між владою та опозицією, країна поділена приблизно 50/50. У польському суспільстві немає суперечностей з приводу того, що це гібридна атака. Є суперечки довкола того, що ми з цим робимо? Влада говорить, що ми реагуємо силою, реагуємо, не побоюся сказати, методами Лукашенка. Польська опозиція, а ще більше – польське громадянське суспільство говорить, що все таки люди, яких використовує Лукашенко, є заручниками. І офіційна Варшава нехтує людським контекстом цих великих драм і трагедій".
Читайте також: Гібридна зброя Росії проти Заходу: як Путін використовує мігрантів
Три кілометри межі при польсько-білоруському кордоні Польща виключила з власного, європейського і міжнародного права, - застерігає Ігор Ісаєв.
Це площина етична. Бо Європейський Союз – це не тільки політична спільнота, це також громадянська спільнота як відповідь на катастрофи Другої світової війни і всього того, що тоталітаризм зробив з континентом. "І якщо ми думали, творячи ці структури, що вони нам допоможуть руйнувати мури, то тепер ми європейськими руками ці мури будуємо. Це лежить не у нашій етиці", - каже експерт VIPol.
На його думку, офіційна Варшава має намір використати ситуацію на свою користь.
"Я маю таке враження, що польська влада трохи вичікувала того, що зараз відбувається. Бо, як свідчить скандал з витоком мейлів фактично правої руки прем'єра Польщі Міхала Дворчака, влада шукала і на білоруському кордоні, і в самій Білорусі шляхів підвищення своїх власних рейтингів. І оця антиемігрантська риторика досить сильно у першій фазі підняла рейтинги. Подивимося, що буде далі, бо громадська думка дуже міняється".
На думку Ігоря Ісаєва, Польща зможе впоратися з цим викликом тільки спільно з усіма членами ЄС. Натомість, каже він, "є конфлікт Варшави з Брюсселем. Перше, що треба було зробити ще влітку – говорити через Брюссель про санкції. Бо тільки Європа натякнула на майбутні санкції проти авіаліній, зразу в Turkish Airlines заявили про те, що не перевозитимуть до Білорусі громадян азіатських держав".
"Тут є ефективні методи дій, тільки Польща сама не може цього зробити. Треба діяти через Брюссель", - підсумував Ігор Ісаєв.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе