Поїзд з Польщі: у Львові розпочали роботу над залізничною колією
Європейська колія вже була раніше. Проте зараз вона частково зруйнована, хоча збереглися насипи та опори.
Про це інформує "Еспресо.Захід".
У Львові розпочали відновлювати українську частину міжнародного транскордонного залізничного сполучення Загуж (Польща) – Хирів (Україна) з продовженням маршруту в напрямку Нижанковичі (Україна) – Перемишль (Польща). Творці проєкту кажуть, що відновлення цієї лінії покращить транскордонне сполучення. Європейська колія на цій території вже була раніше й функціонувала до 2010 року. Проте зараз вона частково зруйнована, хоча збереглися насипи, опори.
Роботу над створенням залізничного сполучення розпочав Західноукраїнський ресурсний центр за сприяння Міжнародного фонду "Відродження". Напрацювання представлять влітку 2021 року. Вже створили робочу групу у складі понад 20 осіб. До її складу, крім представників проєкту, входять представники Офісу підтримки реформ, Кабінету міністрів України, радниця віцепрем’єра з європейської та євроатлантичної інтеграції, а також працівники освітніх закладів, митної служби та Укрзалізниці. Відбулося п’ять зустрічей робочої групи, які проходять в онлайн-режимі.
Керівник проєкту Дмитро Якимець розповідає, що є необхідність відновлення сполучення: "Згідно з Білою книгою транспорту ЄС, залізничний транспорт є одним з пріоритетів розвитку транспортного комплексу, адже він є одним із найбільш безпечних та екологічних. У інших керівних документах, зокрема у стратегії розвитку транспорту ЄС, заклали окремим пунктом розвиток регіональних залізниць. Відновлення залізничного міжнародного руху саме цією лінією дозволить замкнути Бещадське кільце, за допомогою якого польська залізниця об’єднається від Перемишля до Устрик Дольних. Це сприятиме розвитку туризму. Крім того, це збільшить транспортну транзитну спроможність з боку України, де з'явиться можливість європейською колією зустрічати польських туристів тут у Хирові, Добромилі, Нижанковичах, а також продовжити маршрут далі до Самбора і Дрогобича, та подальшого сполучення з українськими курортами у Трускавці, Моршині".
Фото Віктора Гальчинського
- Нагадаємо, що на Львівщині відкрили дорогу до нового пропускного пункту на кордоні з Польщею. Вартість будівництва пункту пропуску Нижанковичі – Мальховичі – 109 мільйонів злотих. Запланований термін – 4 роки.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе