Після резонансної статті львівської журналістки виникла платформа для історій про недоброчесність в освіті
Поштовхом до створення OsvitaLeaks стала стаття Олесі Яремчук про те, чи можна без хабарів захистити дисертацію.
Про це повідомляє Олеся Яремчук, передає "Еспресо.Захід".
Платформа OsvitaLeaks фіксуватиме факти академічної недоброчесності в українських наукових інституціях та закладах вищої освіти. Творці ініціативи не називають своїх імен, але закликають описувати у подробицях, хто, коли, де і в яких обставинах вимагав від вас хабаря, знущався чи принижував.
"Вас схиляли заплатити хабар під час вступу до вишу, складання заліку чи іспиту? Ви не могли захистити курсову, дипломну роботу, кандидатську чи докторську дисертацію через корупцію? Розкажіть нам свою історію. Ви можете зберігати анонімність, можете відкрити свої ім'я та прізвище для загалу або ж зробити їх видимими лише для модераторів сайту та експертів. Завантажте дані, які можуть підтвердити правдивість вашої історії: аудіозаписи, документи, розповіді людей, які були свідками вашої ситуації тощо. Детальну інструкцію ми опублікуємо згодом.
Викладені вами історії не будуть оприлюднені. Виключно за вашої згоди та бажання ми зможемо опублікувати інформацію чи передати її у правоохоронні органи. Рано чи пізно кожен із корупціонерів буде притягнений до відповідальності", – пишуть у OsvitaLeaks.
Зазначимо, що ініціатива виникла через резонансний репортаж Олесі Яремчук "Вклонися, дитино: чи можна захистити дисертацію без хабарів та фуршетів? Історія однієї аспірантки". Мова йде про захист дисертації та що передувало цьому в українській науці. Йдеться про бюрократичні процедури, нерегульовану оплату вченої ради та хабарі. У результаті журналістка розповідає, що захистити дисертацію на тему "Подорожня антропологія у літературних репортажах Йозефа Рота" їй не вдалося.
Журналістка "Еспресо.Захід" звернулася за коментарем до кафедри радіомовлення та телебачення факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, де працює експерт, який оцінював дисертацію Олесі Яремчук. Однак очільник кафедри відмовився коментувати, аргументуючи поганим самопочуттям.
Олеся Яремчук у коментарі для "Еспресо.Захід" каже, що не очікувала такого розголосу. Попри це ніхто з науковців, з якими вона співпрацювала, з нею не контактував. Реакції від університетів теж не було.
"Що робитиму з дисертацією – поки що нічого, бо не маю ресурсу, але, можливо, колись спробую. Були конкретні пропозиції захиститись за кордоном або видати дисертацію у вигляді монографії", – говорить Олеся Яремчук.
Додамо, що міський голова Львова Андрій Садовий також відреагував на репортаж і обговорив історію журналістки з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. "Був вражений текстом журналістки Олесі Яремчук про те, як вона спробувала без хабарів захистити кандидатську. Система сказала, що "це так не працює". Розповів прем’єру досвід Олесі та передав її пропозиції, як ситуацію можна змінити. Вважаю, цей досвід має стати рушієм змін для української науки. Дуже сподіваюсь, що історія вийде з фейсбучної бульбашки. І якісні зміни почнуться", – пише Андрій Садовий.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе