![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Під час тривоги у Львові не у всіх районах спрацювали сирени: мешканцям нагадали, хто відповідальний
Ввечері 11 липня, коли на Львівщині було оголошено повітряну тривогу, львів'яни скаржилися, що не у всіх було чутно сирени. Відтак, у разі такої ситуації варто звертатися до місцевої влади
Про це повідомили у телеграм-каналі "Оповіщення ЦЗ", передає "Еспресо.Захід".
Зокрема, мешканці Львова повідомляли в інтернет-спільноті "Варта 1" про перебої у роботі системи оповіщення. Підтримувати та перевіряти справність гучномовного обладнання, що встановлено на території громад, повинні органи місцевого самоврядування.
"Якщо сирена була справна й раптом ні пари з вуст під час тривоги – радимо звертатися до міської, сільської, селищної ради. У всіх громадах призначені відповідальні за роботу системи оповіщення, вони знають як діяти та куди звертатися у таких випадках", – нагадали у ТГ-каналі.
Крім того, мешканці можуть вимагати у керівництва громад – чи то Львів, чи будь-який інший населений пункт області – покращення роботи систем оповіщення, якщо це необхідно. Наприклад, якщо його бракує, а те, яке встановлено, охоплює не всю територію, варто звернутися до місцевої влади, аби влаштувати додаткові системи оповіщення – обрати виробника, виділити кошти на придбання, змонтувати та під'єднати обладнання.
"Буває доходить до абсурду: громада виділила кошти, провела закупівлю, обладнання вироблене, підрядник чекає команди на встановлення. Але місцева влада не спроможна протягом пів року перенести електромеханічну сирену з одного місця на інше", – зауважили автори каналу, звернувшись до Золочівської громади, де начебто не функціонує придбана сирена.
Зрештою, дізнатися про повітряну тривогу у Львові та області мешканці можуть не лише через "виття" сирен. Про загрозу з повітря в регіоні повідомляють також за допомогою інших сигналів цивільного захисту:
- телеканалів "1 Західний", "UA Львів";
- ФМ радіостанцій "Радіо Перше", "Львівська хвиля", місцевих мовників тощо;
- мережі проводового радіо;
- мобільних додатків "Повітряна тривога" від Ajax Systems inc та "Air alert" від chichi.com.ua;
- телеграм-канал "Оповіщення ЦЗ".
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)