Очне навчання необхідне, щоб повернути батьків із дітьми з-за кордону, – Юлія Гвоздович
Цьогоріч 1 вересня для школярів, батьків і педагогів буде зовсім не схожим на попередні через повномасштабну війну. Тисячі родин, рятуючись від обстрілів, покинули свої міста, звичний спосіб життя, однак навчальний процес усе одно продовжувався. Навесні діти вчились онлайн, а вже з 1 вересня Міністерство освіти і науки рекомендувало повернути учнів за парти в офлайн-форматі
Скільки дітей підуть у школи Львівщини з числа внутрішньо переміщених осіб, поки що не відомо, оскільки все ще триває процес реєстрації. Але те, що їх буде дуже багато, вже зараз очевидно, адже, за статистикою, десятки тисяч переселенців на Львівщині – це школярі.
"Еспресо.Захід" поспілкувався з представницею Ради Європи "Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні" Юлією Гвоздович, яка займається моніторингом настроїв батьків учнів і учениць з числа внутрішньо переміщених осіб: чи готові вони відвідувати заняття наживо, чи віддають перевагу онлайн-формату.
Зараз внутрішньо переміщених осіб у рази більше, аніж це було в 2014 році. І тих, які тут залишаються, найбільше хвилює, як дітям інтегруватися в нових громадах і нових школах. Багато з батьків досі не визначились, як вони будуть відвідувати шкільні заняття. Деякі з них ще думають, чи продовжувати навчання в їхніх школах, ще й заради того, щоб підтримати вчителів. Аби визначити настрої батьків і школярів, запустили онлайн-опитування про те, як вони планують навчатись у школах Львівщини.
"Спілкувалися зі Стрийською міською радою, в них буде 280 нових учнів з числа внутрішньо переміщених осіб. А це фактично ціла школа. Стільки дітей з Стрийської громади досі залишаються за кордоном. За дуже попередніми результатами, батьки великою мірою хочуть, щоб їхні діти пішли на навчання. Є застереження щодо безпеки, але про це хвилюються не лише ВПО", - пояснила вона.
За словами Юлії Гвоздович, багато батьків сприймають офлайн-навчання для дітей як елемент адаптації і наголошують, що саме очне навчання і заняття на позашкільних гуртках, на їхню думку, можуть допомогти в цьому.
"Ми вважаємо, що офлайн-навчання потрібно й для того, аби повернути тих батьків, які виїхали за кордон. Вони зможуть відправити дитину у відносно безпечне місце – школу і повернутись на роботу", – зазначила Гвоздович.
Читайте також: Переселенці на Львівщині: скільки їх, скільки серед них чоловіків і тих, хто отримує соцдопомогу
Остаточне рішення щодо того, як будуть навчатись діти з вересня, згідно з наказом МОН, прийматимуть адміністрації школи самостійно. Робитимуть це в середині серпня.
"Мали також розмову з Червоноградською громадою. Там рішення планують ухвалювати на колегії директорів. Тут хочу зауважити, що садки у Львові працюють уже з травня і з кожним тижнем кількість дітей збільшується. Так само працюють позашкільні гуртки – під час повітряної тривоги діти ходять в укриття, тобто вже є певна практика. В рекомендаціях, які готуємо для Львівської обласної ради, хочемо прописати основний кейс, за яким би кожна школа розробила свій план дій, бо вони все ще чекають цього від Міносвіти", – каже Юлія Гвоздович.
Окрім того, в Раді Європи Львівщини клопочуть, аби в нинішніх умовах була максимальна увага до дитини в психоемоційному аспекті.
"Наше завдання – забезпечити дитиноцентризм у освітньому процесі. Щоб дорослі подумали не лише про те, що дітей потрібно вчити, а щоб дітям вчитися було комфортно. Тобто передовсім фізичне і ментальне здоров'я, а знання надолужать. Хочемо стосовно цього також розробити окремі рекомендації, або всі могли вчасно підготуватися", – резюмувала Гвоздович.
- Нагадаємо, 7 червня Андрій Вітренко заявив, що новий навчальний рік в Україні розпочнеться 1 вересня, а школярі навчатимуться офлайн.
- 24 червня заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко повідомив, що навчальний рік в Україні планують почати 1 вересня переважно в очній формі
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе