Еспресо. Захід

На Волині побудують ще один "сухий порт" біля Ягодина

12 червня, 2025 четвер
16:15

На Волині неподалік міжнародного пункту пропуску «Ягодин» планують збудувати ще один "сухий порт"

Зміст

Про це пише Сила правди, передає "Еспресо.Захід".

Логістичний термінал облаштовуватиме тернопільська компанія "Вестстар Груп", яка вже придбала або оформила право користування на чотири земельні ділянки в межах Любомльської громади загальною площею понад 35 гектарів.

Проєкт передбачає обробку, навантаження і розвантаження контейнерів, а також будівництво під’їзних залізничних колій. Відповідне повідомлення про плановану діяльність оприлюднене на порталі "Екосистема" на початку червня. Забудова охопить 142 тис. м², а пропускна здатність терміналу становитиме до 10 тисяч TEUS на рік (38 контейнерів щодоби).

ТОВ "Вестстар Груп" засноване в Тернополі у 2017 році, входить до групи компаній "Західний контейнерний термінал" і надає логістичні послуги. За даними реєстру, підприємство має 30 млн грн статутного капіталу, керівник — Ігор Виходець, співвласники — Володимир Можук (60%) та Ольга Антонів (40%).

Землю під термінал компанія почала оформляти на початку 2025 року. Найбільшу ділянку — 29,5 га — фірма придбала на аукціоні за понад 31 млн грн. Ще частину — близько 6 га — зареєстровано або в оренді, або у власності пов’язаної компанії "Інтелітранс". Обидві фірми належать до одного логістичного об’єднання.

Поки що в електронній системі будівництва немає містобудівних умов чи дозволів на роботи на вказаних ділянках. У повідомленні про плановану діяльність зазначено, що вплив на довкілля буде мінімальним — обмежиться шумом, зняттям верхнього шару ґрунту та викидами від техніки. Але ці впливи ще мають бути проаналізовані в межах процедури оцінки впливу на довкілля.

  • Цей об’єкт зводиться всього за 10 км від ще одного "сухого порту", який у 2023 році почала будувати фірма "Інтерколесо", пов’язана з нардепами Ігорем Палицею та Степаном Івахівим. Роботи на ньому нині заморожено: АМКУ встановив порушення під час виділення землі під термінал. 

 

Теги:
Читайте також:
Львів
+19°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
11:07
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст: шестеро госпіталізовані
2026, субота
6 червня
15:02
троянди на все літо
На Львівщині 7 червня до 25° тепла, місцями дощ
14:45
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
13:49
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
13:31
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
13:01
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу танкового батальйону 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
2026, п'ятниця
5 червня
19:15
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
18:35
Обмін полоненими 05.06.2026
П’ятеро жителів Хмельниччини серед звільнених з російського полону українців
18:18
Анастасія Гнатишин
15-річна львів’янка Анастасія Гнатишин стала чемпіонкою Європи з шахів
17:52
Обмін полоненими 05.06.2026
Двоє жителів Рівненщини серед звільнених з російського полону військових
17:36
Добротвірське водосховище
Апеляційний суд зобов’язав повернути державі 667 га земель Добротвірського водосховища
16:37
Олександр Романчук
Прикарпатець і футболіст збірної України Романчук зворушив жестом у військовому шпиталі на Львівщині
15:43
Обмін полоненими 05.06.2026
З російського полону повернулися четверо волинян та захисник із Маріуполя, мати якого проживає в Ковелі
15:23
обмін
Серед звільнених з полону — четверо прикарпатців повернулися додому
15:05
на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
Фальшива третя дитина: на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
14:37
ТЦК
Посадовця Луцького ТЦК затримали за підозрою в отриманні $7000 за уникнення мобілізації
Більше новин