УПЦ МП програла апеляцію за три храми Почаївської лаври на Тернопільщині
У Західному апеляційному суді Львова 31 жовтня розглядали скаргу на рішення Тернопільського господарського суду щодо повернення трьох храмів Почаївського Свято-Духівського монастиря УПЦ МП у власність держави. Апеляцію УПЦ МП програла
Про це пише Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
Апеляцію подали представники монастиря, а також міський голова Почаєва Василь Бойко. Останній на засідання не з’явився, суд отримав лист від нього про відмову від апеляційної скарги.
Головуюча суддя Ганна Орищин, заслухавши сторони, зачитала рішення:
"У задоволенні вимог апеляційної скарги Почаївського Свято-Духівського монастиря Тернопільської єпархії Української православної церкви відмовити. Рішення Господарського суду Тернопільської області від 14 серпня 2024 року у справі № 921/788/23 залишити без змін. Судові витрати покласти на скаржника. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена до Верховного суду протягом 20 днів з дня її проголошення".
Що передувало
У серпні Господарський суд Тернопільської області повернув комплекс будівель Свято-Духівського монастиря Свято-Успенської Почаївської Лаври у власність держави в серпні цього року. Йдеться про три храми: Святого Духа, преподобного Серафима Саровського та Усіх Святих. Суд виніс таке рішення у справі за позовом Тернопільської ОВА, яким скасував рішення виконкому Почаївської міської ради від 30 червня 2004 року "Про визнання права власності на комплекс будівель Почаївського Свято-Духівського монастиря".
Довідково про Почаївську лавру
До комплексу споруд Почаївської лаври належать Свято-Успенський собор (1771-1782 року), Підземний храм на честь Йова Почаївського (1774 р.), Келії (1771-1780 pp.), Церква Всіх Святих, Архієрейський дім, Надбрамний корпус (Святі ворота), Церква преподобних Антонія та Феодосія Печерських, Церква Похвали Пресвятої Богородиці (Тепла церква), Дзвіниця заввишки 65 м, будинок Почаївської духовної семінарії, храм на честь Великомучениці Варвари, Троїцький собор, каплиця на честь 400-річчя перенесення Почаївської чудотворної ікони Божої Матері, Преображенський собор (2013 р.).
Що відомо про ситуацію з Почаївською лаврою
Московський патріархат має договір про оренду Почаївської лаври до 2052 року. Угоду можна розірвати, однак місцева влада не має відповідних повноважень, зазначав начальник управління етнополітики, свободи совісті та цифрових трансформацій департаменту культури та туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Кульчицький.
В кінці січня на сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію щодо розірвання договору оренди Почаївської лаври з УПЦ московського патріархату.
А у квітні цього року під час виїзного засідання робоча група зафіксувала низку порушень, що є підставами для припинення оренди Почаївської лаври.
- Актуальне
- Важливе