У день народження легендарного командира Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі" на Донеччині відкрили пам’ятну стелу на його честь
1 листопада у день народження легендарного командира та провідника Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла на Донеччині відбулося урочисте відкриття пам’ятної стели на його честь
Про це повідомили на сторінці Окремого батальйону Вовки Да Вінчі.
"Командир завжди об’єднував людей навколо ідеї боротьби за свободу України. Його харизма, лідерство та рішучість надихали побратимів і волонтерів, допомагали створювати міцний бойовий колектив. І сьогодні, після його героїчної загибелі, пам’ять про нього продовжує об’єднувати всіх, хто цінує його подвиг і робить все задля майбутнього України", – зазначили у дописі.
З нагоди дня народження "Да Вінчі" на Донеччині відбулося урочисте відкриття пам’ятної стели на його честь.
Встановлення цього меморіалу саме в цьому регіоні має глибоке символічне значення, адже саме тут Дмитро воював проти російського загарбника з 2014 року до 2023 року, коли героїчно загинув, захищаючи Україну.
"Да Вінчі став справжнім символом мужності та відданості своїй країні, першим добровольцем, якому було присвоєно звання Героя України за життя. Відкриття стели на його честь є виявом глибокої шани до його подвигу. Це місце буде нагадуванням про жертовність і силу духу тих, хто бореться за вільну Україну, та важливістю пам’ятати і вшановувати героїв, які віддали своє життя за нашу спільну свободу", – додали побратими.
Пам’ятну стелу створив український художник Саша Ком'яхов . Він є автором візуальної айдентики батальйону "Вовки Да Вінчі", а також бойового шеврону підрозділу, який вручав бійцям Да Вінчі.
Що відомо про легендарного захисника Дмитра Коцюбайла Да Вінчі
Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року у селі Задністрянське на Прикарпатті. Середню освіту здобув у Бовшівській школі, продовжив навчання у художньому ліцеї в Івано-Франківську. Під час Революції гідності був активним учасник тогочасних кривавих подій, а ледь сягнувши повноліття, відразу після подій на Майдані пішов на фронт добровольцем, де отримав позивний Да Вінчі. Він пройшов найгарячіші точки війни з росіянами у складі Добровольчого українського корпусу "Правий сектор". Обороняв Донецький аеропорт, пережив бої на Савур-Могилі, в Пісках, Красногорівці. Очолив штурмовий підрозділ "Вовки Да Вінчі", який з часом із роти розрісся до батальйону.
Російське вторгнення Коцюбайло і його добровольчий підрозділ зустріли на Донбасі
Під час оборони Бахмута 7 березня загинув легендарний боєць ЗСУ Дмитро Да Вінчі Коцюбайло, командир батальйону 67-ї окремої механізованої бригади "Вовки Да Вінчі"
"Загинув зі зброєю в руках, загинув, першим ідучи в бій. Жив і загинув як Герой. Наш підрозділ зветься "Вовки Да Вінчі" саме тому, що ми завжди йшли за ним у бій", – писали побратими.
Дмитро Коцюбайло став першим в історії українським добровольцем, якому в 2021 році було прижиттєво надано звання "Герой України" з врученням ордена "Золота Зірка". На то час йому було 26 років. "Народного героя" отримав ще 2017-го року.
"Знаю його особисто як першокласного воїна, який безвилазно на фронті. Маю приблизне уявлення про божевільну кількість знищеної ним і його побратимами з 1 ОШР ДУК ПС живої сили противника. Мені важко навіть пригадати іншу людину, яка б заслуговувала на це звання більше, ніж Да Вінчі", – писала про звання героя для Коцюбайла журналістка і військова Олена Білозерська.
- Актуальне
- Важливе