Шахрайка з Тернопільщини виманила у військового понад 50 тис. грн
Двадцятирічна шахрайка з Тернопільщини, яка виманила у воїна ЗСУ понад 50 тис. грн, постане перед судом
Про це повідомляють у поліції Тернопільської області.
Жінка виманювала гроші у військового за допомогою вигаданих історій.
Зловмисниця – 20-річна жителька Білобожницької громади, яка вже притягувалася до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини.
Вона зареєструвала акаунт на сайті знайомств, при цьому завантажила фотографії сторонньої особи для приховування інформації про себе.
На початку 2024 року вона познайомилася з чоловіком, який розповів, що служить в ЗСУ. Після листування підозрювана почала розповідати товаришу, що начебто має проблеми зі здоров’ям. Потім вигадала хворобу своєї дитини та, зрештою, заявила, що помер її брат. Вигадуючи всі ці обставини, вона просила кошти для розв’язання проблем.
Потерпілий, намагаючись їй допомогти, декілька разів здійснив грошові перекази. Загальна сума становить понад 54 000 гривень. Лише після того, як зловмисниця почала вимагати ще більше, чоловік запідозрив обман і звернувся за допомогою до поліцейських.
Читайте також: Військові та їхні сім'ї – під прицілом шахраїв. Як вберегтися
Максимальне покарання, яке загрожує аферистці – до трьох років позбавлення волі.
Шахраї активно націлюються на військових та їхні сім'ї з кількох причин:
- Психологічний тиск і емоційний стан. Військові та їхні родини часто перебувають у стані стресу через складні обставини, пов'язані з війною чи службою. Це робить їх більш вразливими до шахрайських схем, які грають на емоціях, таких як прохання про фінансову допомогу або пропозиції швидкого розв'язання проблем.
- Довірливість до "офіційних" повідомлень. Шахраї можуть маскуватися під представників державних органів, благодійних фондів або банків, що використовують теми, пов'язані з військовою службою. Оскільки військові і їхні сім'ї можуть частіше спілкуватися з державними структурами або отримувати допомогу, це підвищує ймовірність, що вони можуть повірити у фальшиві запити або пропозиції.
- Фінансова підтримка військових. Сім'ї військових можуть отримувати виплати, компенсації або пільги, тому шахраї часто намагаються отримати доступ до цих грошей. Вони можуть використовувати фішинг або телефонні дзвінки, щоб виманити банківські дані або переконати жертв переказати кошти.
- Актуальне
- Важливе