На Рівненщині демонтували монумент радянському пропагандисту Миколі Островському
Місцеві мешканці вирішили демонтувати пам’ятник та продати його, а виручені кошти скерують на потреби односельчан, які захищають Україну на фронті
Про це повідомила Острозька міська рада, передає "Еспресо.Захід".
10 жовтня у селі Вілія, що на Острожчині, демонтували монумент радянському пропагандисту Миколі Островському.
Фото: Острозька міська рада
Ще у 2015 році Український інститут національної пам'яті вніс імʼя Миколи Островського у декомунізаційний список. Проте більшість мешканців села були проти знесення пам'ятника. Процес демонтажу затягнувся. Тривало розʼяснення, аби переконати жителів села.
Врешті жителі Вілії вирішили, що бюст Миколи Островського та коня демонтують і продадуть. Виручені кошти підуть на потреби вілійчан, які зараз захищають Україну у лавах Збройних сил України.
Фото: Острозька міська рада
Також домовилися залишити стелу монументу на місці, щоб не руйнувати гніздо лелек, яке там уже багато років.
Фото: Острозька міська рада
Хто такий Микола Островський
Микола Островський народився 1904 року у Вілії тодішньої Волинської губернії. Радянський письменник, учасник встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом за незалежність. За офіційною версією служив у бригаді Котовського, 1-й кінній армії та Частинах особливого призначення (ЧОН) Червоної армії (але у власній автобіографії Островський не позначує перебування на фронті), співробітник Ізяславської ЧК (1919–1921), секретар райкому комсомолу в Берездові та Ізяславі, секретар окружкому комсомолу в Шепетівці (1924), бригадний комісар Політуправління Червоної армії (1936).
Як письменник відомий своїми романами "Як гартувалася сталь" та "Народжені бурею", які критикують за антиукраїнське зображення борців за незалежність України під час радянсько-української війни 1917–1921 років.
Ситуація з декомунізацією в інших областях
Нагадаємо, що у четвер, 19 вересня, Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування 328 населених пунктів і районів України в рамках декомунізації. Загалом у проєкті постанови йдеться про зміну назв чотирьох районів,10 міст, 56 селищ і 262 сіл. Зокрема, на Закарпатті перейменували чотири населені пункти. На Волині – теж чотири. Про те, які населені пункти перейменували на Львівщині, читайте за посиланням.
На початку липня у Львові перейменували декілька вулиць в рамках деколонізації. Зокрема деколонізували вул. Карпінського і тепер вона буде вулицею родини Старосольських.
На Львівщині на початок серпня декомунізували понад 120 вулиць і площ.
У громаді на Рівненщині вирішили демонтувати пам'ятник першим комсомольцям – жертвам УБН. Ще на двох радянських монументах воїнам-односельцям замінять символіку.
- Актуальне
- Важливе