Подруга у телеграм попросила позичити гроші: у Франківську жінка втратила 23 тис. грн через шахраїв
23 тисячі гривень перерахувала потерпіла на рахунок невідомих осіб. Франківка хотіла допомогти своїй подрузі, однак потрапила у чергову пастку аферистів
Про це повідомляє поліція Прикарпаття, передає "Еспресо.Захід".
Правоохоронці вкотре наголошують: перші ніж здійснювати переказ грошей - ретельно перевірте інформацію, адже шахраї можуть представитися будь-ким. Будьте уважні та бережіть свої заощадження.
Деталі злочину
Зі слів заявниці, до неї у соціальній мережі телеграм надійшло повідомлення від приятельки, яка просила позичити гроші. Не зволікаючи, жінка поспішила допомогти та на вказаний у месенджері банківський рахунок перевела гроші.
Лише тільки після переказу грошей стало відомо, що акаунт знайомої зламано, а гроші в борг просили й отримали шахраї.
За цим фактом розпочато досудове розслідування за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, поліцейські встановлюють причетних до злочину осіб.
Як не повестися на шахраїв
Якщо вам у соцмережі прийшло повідомлення від друга, який просить у борг, то перш ніж допомогти, переконайтеся, що вам пише не шахрай, котрий зламав сторінку вашого товариша:
- подзвоніть другу. За номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;
- запитайте друга те, що можете знати тільки ви;
- напишіть спільним друзям в соцмережах і спитайте чи не отримували вони подібних повідомлень від друга. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.
- До слова, нещодавно на Тернопільщині жінка витратила 40 тис. грн на неіснуючих цуценят. Купуючи щенят в інтернеті, вона потрапила у пастку шахраїв: працівники поліції встановлюють особу зловмисника.
- Актуальне
- Важливе