![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Вічевому майдані Івано-Франківська рідні військовополонених провели акцію
Приблизно пів сотні рідних військовополонених зібралися 21 квітня на Вічевому майдані Івано-Франківська
Про це пише Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
Учасники акції хочуть нагадати суспільству й владі про українських бійців, які перебувають у російському полоні.
Олена Завгородня разом із чоловіком два місяці тому виїхала з окупованого Каланчака, що на Херсонщині. Жінка розповідає про сина, який у 19-річному віці потрапив у російський полон, перебуваючи на строковій службі на пункті пропуску Чонгар.
"Коли почалася війна 24 лютого 2022 року, їх взяли в полон – 16 прикордонників. Полонених хлопців показали по всіх телеканалах. І з того дня ми його не чули, не бачили. Були тільки два маленькі листи із Червоного Хреста: "Мамуля, я — живий". І все. В якому він стані, ми досі не знаємо. Кожного дня зранку встаєш — плачеш. Увечері лягаєш і плачеш. Отак ми й живемо зараз. Будемо чекати й боротися до останнього, за всіх полонених", — розповіла Олена Завгородня.
Марія Стасишин востаннє спілкувалася з братом 15 квітня 2022 року, коли він перебував на "Азовсталі". Жінка розповідає: вдома на воїна чекає велика родина і друзі.
"Наразі підрозділ мого брата взагалі не обмінюють. Їх небагато було — до десяти людей. У Маріуполі — з першого дня війни. І зараз дуже багато полонених — безвісти зниклих з цього підрозділу. І декілька людей, яких не обмінюють", — каже Марія Стасишин.
Щонеділі упродовж пів року на акції виходить Наталія Макарова, яка родом — з Маріуполя. Її чоловік у полоні перебуває два роки. Сьогодні жінка прийшла із малюнком.
"Востаннє у вересні 2022 року з Оленівки було СМС-повідомлення від нього і все. Люди виходять, люди підтримують, постійно нагадують про кожний свій підрозділ", — розповіла Наталія Макарова.
- До слова, такі акції систематично проводять у різних містах України, зокрема у Львові. Так, 5 квітня родичі полонених та безвісти зниклих українських воїнів вийшли на мирну акцію у центрі Львова, аби нагадати усім навколо про своїх близьких. Із прапорами та плакатами учасники акції зібралися спочатку біля пам'ятника Тарасові Шевченку, де виконали гімн України. А тоді рушили через площу Ринок та вулицю Руську до будівлі Львівської ОВА.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)